PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządowy Program Pożyczkowy: Nabór wniosków do 26 października

  • AW    22 października 2015 - 15:59
Samorządowy Program Pożyczkowy: Nabór wniosków do 26 października

To już ostatnia z trzech edycji programu, jakie Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaplanował na 2015 rok (fot.fotolia)

Tylko do 26 października br. gminy i powiaty mogą ubiegać się o pożyczki na budowę i modernizację placówek oświatowych, dróg wiejskich, zaopatrzenie w wodę, zbiorowe odprowadzanie i oczyszczanie ścieków oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
To już XVI edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego. Program realizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

– Pożyczka w maksymalnej kwocie do 1 mln zł, bez dodatkowych prowizji i opłat to szansa na rewitalizację obszarów wiejskich i rozwój infrastruktury, w tym zwłaszcza służącej poprawie jakości życia mieszkańców. To także wymierne oszczędności w budżetach gmin, m.in. dzięki zakładaniu instalacji z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii czy termomodernizacji placówek oświatowych. Każde podjęte przez nas działanie ma na celu polepszenie komfortu życia mieszkańców wsi. Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych jest kluczowe dla lokalnego rozwoju gospodarczego – mówi Marek Zagórski, prezes Fundacji EFRWP.

Maksymalna kwota pożyczki jak wspomniano 1 mln złotych, a jej oprocentowanie to równowartość wskaźnika WIBOR 3M, jednak nie mniej niż 3 punkty procentowe.

To już ostatnia z trzech edycji programu, jakie Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaplanował na 2015 rok.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i sposobu składania wniosków znajdują się na stronie internetowej EFRWP.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.