PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy chcą oszczędności na prądzie. PPP się tu spawdza

  • aw    8 stycznia 2018 - 07:53
Samorządy chcą oszczędności na prądzie. PPP się tu spawdza
Oświetleniowi LED coraz jest popularniejsze w polskich miastach, także jako inwestycja PPP (fot.ilustracyjne:siemianowice.pl)

Samorządy powoli przekonują się do PPP, wyjątkiem są inwestycje związane z efektywnością energetyczną, gdzie przykładów dobrego partnerstwa nie brakuje.
Cytowany przez "Puls Biznesu" Rafał Cieślak z kancelarii doradztwa gospodarczego, podnosi, że aż 90 proc. postępowań PPP zorientowanych na efektywność energetyczną dochodzi do skutku.

Jak mówi mecenas jest kilka firm, które startują w przetargu na termomodernizacje obiektów publicznych, są też banki udzielające chętnie kredytów na tego typu inwestycje. Co ciekawe procedury zwykle przebiegają sprawnie.

Dziennik daje też przykład podwarszawskich Ząbek, gdzie blisko 5,2 mln zostanie na modernizację oświetlenia ulicznego w formule PPP. Ponad dwa tysiące starych opraw świetlnych zostanie zamienionych tam na nowoczesne i energooszczędne lampy LED-owe. 

Przypomnijmy tez, że do PPP samorządy mocno zachęca rząd.

- W Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd po raz pierwszy tak jednoznacznie uznał rozwój PPP za swój cel. Nowy impuls da na pewno przyjęcie przez rząd polityki w zakresie rozwoju PPP. Nasze cele to znaczny wzrost ilości umów PPP, zwiększenie skuteczności prowadzonych postępowań oraz osiągnięcie 5-proc. udziału inwestycji PPP w ogólnych nakładach inwestycyjnych sektora publicznego do 2020 r. – wyjaśniał Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.