PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy chcą rozmawiać o podatku VAT

  • GK    22 września 2013 - 08:22
Samorządy chcą rozmawiać o podatku VAT

Związek Miast Polskich oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów zwróciły się do Ministerstwa Finansów o podjęcie partnerskiego dialogu, którego celem byłoby uzgodnienie sposobu rozliczania podatku VAT.
Problem wynika z podjętej 24 czerwca 2013 r. przez siedmiu sędziów NSA uchwały w tej sprawie.

Główne postulaty samorządowe uzgodnione na spotkaniu konsultacyjnym korporacji zrzeszających jst w dniu 9 września 2013 r. w Katowicach w odniesieniu do systemu rozliczania podatku VAT w świetle uchwały siedmiu sędziów NSA z 24 czerwca 2013 r. publikujemy w dziale multimedia.

Czytaj też: Uchwała NSA o VAT - czytajcie pełne uzasadnienie

Według samorządowców wprowadzenie skorygowanego sposobu rozliczania podatku VAT bez szkodliwych następstw, zwłaszcza w postaci zbyt wysokich kosztów, odpowiedzialności osób pełniących funkcje w samorządzie oraz znaczącego obniżenia absorpcji dotacji unijnych pozyskiwanych na inwestycje, leży we wspólnym interesie zarówno Ministerstwa Finansów, jak i jednostek samorządu terytorialnego.

- Uchwała NSA potwierdziła, że funkcjonujący w Polsce od blisko dziesięciu lat system opodatkowania samorządów podatkiem VAT jest obarczony wieloma wadami, co oczywiście w żadnym stopniu nie jest winą samorządu terytorialnego - czytamy w przyjętym stanowisku obu związków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.