PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy chcą zarabiać, a nie tracić

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    20 sierpnia 2012 - 07:28
Samorządy chcą zarabiać, a nie tracić

Gminy planują na wrzesień wiele przedsięwzięć, które mają wymusić na władzy centralnej zmianę stanowiska wobec sytuacji finansowej samorządów.
W drugiej połowie września kilkadziesiąt gmin i powiatów zacznie podliczać swoje straty z ostatnich kilku lat, które są wynikiem zmian ustawowych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Wyliczenia zostaną dokonane według metodologii opracowanej m.in. przez prof. Michała Kuleszę, który pomaga lubuskim samorządowcom przygotować wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

Na początku września premier Donald Tusk spotka się z przedstawicielami lokalnych władz, zbierającymi podpisy pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o dochodach samorządów w ramach akcji „Stawka większa niż 8 mld zł” (tyle rocznie tracą samorządy wskutek zmian w prawie).

Gminy uderzą też w interesy nauczycieli. Na wrzesień planowany jest samorządowy kongres edukacyjny (zamiast tradycyjnego kongresu gmin), na którym zaprezentowany zostanie projekt nowelizacji Karty nauczyciela i ustawy o systemie oświaty – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.