PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy do Komisji Trójstronnej

  • AW    30 marca 2012 - 11:18
Samorządy do Komisji Trójstronnej

Grupa posłów z klubu SLD złożyła projekt nowelizacji ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego oraz o zmianie innych ustaw. Posłowie chcą by w dyskusji zabierali głos także przedstawiciele samorządów.
Zgodnie z projektem komisja miałaby zmienić nazwę na "czterostronna", a w jej skład wchodziliby oprócz przedstawicieli rządu, pracodawców i pracowników także przedstawiciele samorządów. Wskazywać miałaby ich Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Celem projektu zmiany ustawy  jest zwiększenie w procesie konsultacji społecznych z udziałem organizacji pracowników i pracodawców udziału jednostek samorządu terytorialnego.

- Wraz z postępującym procesem decentralizacji państwa oraz stopniowym zwiększaniem kompetencji samorządu terytorialnego na wszystkich jego szczeblach, nie nastąpiło istotne zwiększenie zaangażowania przedstawicieli samorządu terytorialnego w procesie konsultacyjnym na szczeblu administracji rządowej. Proponowana zmiana nie zmienia charakteru Komisji jako ciała konsultacyjnego a jedynie uzupełnia reprezentację  administracji publicznej w tym ciele o przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych w znacznej mierze za kształtowanie polityki zatrudnienia, ład społeczny oraz rozwój gospodarczy kraju – czytamy w uzasadnieniu projektu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.