PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy dostaną miliard euro

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu    26 września 2012 - 07:28
Samorządy dostaną miliard euro

Minister finansów zaciągnie w Europejskim Banku Inwestycyjnym kredyt, by wesprzeć komunalne inwestycje wyceniane na 3,5 mld euro
Europejski Bank Inwestycyjny poinformował, że z Polski wpłynął wniosek o kredyt wysokości miliarda euro – pisze „Puls Biznesu”

Fundusze zostaną przeznaczone na inwestycje w samorządową infrastrukturę w słabiej rozwiniętych regionach. W sumie samorządowcy będą mogli wyłożyć aż 3,5 mld euro(14 mld zł).

Pieniądze z kredytu EBI będą przekazywane w formie dotacji celowych na „zadania własne jednostek samorządu terytorialnego o charakterze inwestycyjnym”.

Działania resortu zaskoczyły samorządowców, bo minister Jacek Rostowski kojarzy się raczej z zaciskaniem pasa niż z wydatkami inwestycyjnymi – informuje „Puls Biznesu”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • 66-latek, 2012-09-26 10:38:15

    To nie samorządy będą totalnie zadłużone a cały Naród. Pan Rostowski pewnie wie, że PO po wyborach, już nie wejdzie do rządu i dlatego pozostawia następcy kukułcze jajo w postaci 3,5 mld euro kredytu, który zostanie po prostu rozkradziony, jak przy budowie dróg i autostrad. Procesy o afery tego złod...ziejstwa, rozpoczną się wkrótce po wyborach. Naród zaś będzie płakać i płacić. Bo nikt inny tego nie spłaci. Montuje się nowe fotoradary, podnosi wysokość kar i mandatów, aby tylko zabrać polakom coś, co tam jeszcze w kieszeni mają. To jest zwykły sabotaż przeciwko własnemu narodowi. Nie daje się w zamian nic a przede wszystkim pracy. Wkrótce powstaną obozy pracy dla 67 latków z napisami na bramach, po polsku, PRACA UCZYNI CIĘ WOLNYM. To jest perspektywa dla polaków. Innej nie ma.  rozwiń
  • gak, 2012-09-26 08:31:06

    Ale żenada... PR-owa zagrywka. Najpierw co tydzień mówi, że samorządy są za bardzo zadłużone, a ich zaprasza do dalszego zadłużania. To jest komedia.