PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy emitują więcej obligacji

  • pt    22 kwietnia 2014 - 15:04
Samorządy emitują więcej obligacji

Fitch Polska opublikował podsumowanie rynku nieskarbowych instrumentów dłużnych w Polsce obejmujące I kwartał 2014.
Rynek nieskarbowych instrumentów dłużnych odnotował na koniec I kwartału 2014r. wzrost o 6,5 proc. (w porównaniu do ub. roku).

Na rynku instrumentów dłużnych o zapadalności powyżej 1 roku emitowanych przez jednostki samorządu terytorialnego zanotowano wzrost o 17,4 proc.  W 2014 roku (do 31 marca) wyemitowano obligacji komunalnych za 89,68 mln złotych.

Wśród samorządów, które w I kwartale 2014 wyemitowały obligacje są: Bestwina, Bliżyn, Dąbrowa Białostocka, Kamień Pomorski, Karczew, Kazimierz Dolny, Kobylnica, Mysłowice, Obrowo, Rydzyna, Strzelce Wielkie, Świeradów-Zdrój, Świętochłowice, województwo wielkopolskie, gmina Wręczyca Wielka, powiat Wrocław, Zabrze.

Udział obligacji komunalnych w całym rynku nieskarbowych papierów dłużnych wyniósł 14,56 proc.

Na rynku firm w I kwartale pojawiły się emisje na łączną kwotę 3,47 mld zł. Wśród firm, które je wyemitowały były m.in.: Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, MPK Łódź Sp. z o.o., MZK Toruń Sp. z o.o., Powiatowe Centrum Rozwoju w Środzie Wielkopolskiej Sp. z o.o., Powiatowy Park Rozwoju w Wieliczce, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (Olkusz), Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (Siedlce), Recykling i Energia S.A., Robyg S.A., Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Tramwaje Śląskie S.A.

Więcej w załączonych tabelach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.