Samorządy migają się z odszkodowaniami

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 02-08-2012
  • drukuj
Samorządy zwlekają z rozpoczęciem rokowań z właścicielami nieruchomości przejętych pod drogi publiczne i nikt ich nie może zmusić do działania.
Samorządy migają się z odszkodowaniami
Takie postępowanie umożliwia źle skonstruowane prawo – alarmuje prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich w wystąpieniu skierowanym do Sławomira Nowaka, ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Za przejęte działki przysługuje odszkodowanie w wysokości uzgodnionej między właścicielem lub użytkownikiem wieczystym a właściwym organem. Jeżeli do takiego uzgodnienia nie dojdzie, odszkodowanie ustala się i wypłaca według zasad i trybu obowiązujących przy wywłaszczaniu nieruchomości.

Problem w tym, że ustawa nie określa terminu, w którym organ powinien przystąpić do negocjacji w sprawie ustalenia odszkodowania. Wobec tego gminy bardzo często są zainteresowane, aby przystępować do rokowań – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

to dopiero teraz się obudzili - klasyczna kradzież czyjejś własności, najpierw muszą być negocjacje z właścicielami, ustalenie wysokości odszkodowania - rekompensaty i wypłacenie i dopiero przekazanie własności - a tak to co to jest Janosik czy jak? - po prostu kryminał Państwo jawnie okrada obywate...li - wywłaszcza ich rozwiń

Beatka, 2012-08-02 10:48:29 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU