Samorządy muszą skorygować plany

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 12-12-2011
  • drukuj
Korekta wskaźników w projekcie budżetu państwa na 2012 r. oznacza konieczność zmian budżetów przez jednostki samorządu terytorialnego, ale dopiero w przyszłym roku.
Samorządy muszą skorygować plany
Rząd skorygował wzrost gospodarczy w przyszłym roku z 4 do 2,5 proc. Do nowych wskaźników będą musiały dostosować się gminy, powiaty i województwa – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Ponad 12 mld deficytu polskich samorządów

W przedstawionych projektach budżetów na 2012 r. (miały na to czas do 15 listopada) przyjęły bowiem bardziej optymistyczne prognozy niż ostatnio przyjął rząd, bo takie informacje dostały z resortu finansów.

W wielu samorządach budżety są już uchwalone i wobec zmian dokonanych w ostatnich dniach w projekcie ustawy budżetowej konieczna może być korekta budżetu.

Samorządy nie powinny się spieszyć z tymi modyfikacjami. Zmiany powinny nastąpić dopiero wtedy, gdy ustawa budżetowa zostanie uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta, a każda jednostka samorządu terytorialnego otrzyma informację o ostatecznej kwocie subwencji ogólnej i dotacjach celowych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU