PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy nadgryzają Kartę nauczyciela

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    9 marca 2012 - 07:36
Samorządy nadgryzają Kartę nauczyciela

Samorządy same piszą projekt nowelizacji ustawy o Karcie nauczyciela i zamierzają go przekazać posłom koalicji PO – PSL. Parlamentarzyści deklarują poparcie.




Skoro resort finansów zmusza samorządy do ograniczania wydatków bieżących, a oświata najwięcej ich pochłania, chcą zmodyfikować Kartę nauczyciela – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Dyskusja o Karcie nauczyciela będzie gorąca

Specjalny zespół do spraw oświaty ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów pracuje nad zmianami w karcie. Chce zlikwidować część dodatków do pensji i uelastycznić czas pracy.

Czytaj też: Karta nauczyciela to anachronizm?

Gotowe rozwiązania ma też Związek Miast Polskich i dzięki przyzwoleniu premiera, który powiedział, że karta i tak powinna być zmieniona, rozważa opracowanie własnego projektu i przedstawienie go posłom koalicji. Swoje propozycje przedstawił też w MEN Związek Gmin Wiejskich RP.

Czytaj też: Za absurdy Karty nauczyciela płacą samorządy

Na przedstawione przez samorządy konkretne propozycje otwarci są posłowie i senatorowie klubów PO i PSL – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (4)

 • Majkel z Kitą, 2012-03-15 07:29:11

  Jako nauczyciel - bardzo proszę samorządowców o likwidację Karty. Chciałbym pracować od 8 do 16 (niech nikt nie oczekuje ode mnie zostawania później w pracy). W ramach tych godzin chętnie przygotuję się do zajęć, sprawdzę prace itp. Prosiłbym również o zakup komputerów, które są niezbędne do mojej p...racy (w naszej pracowni są dwa sprawne na 70 nauczycieli) i wynagrodzenie adekwatne do wykształcenia i wykonywanej pracy. Spokojnie zadowolę się pensją brytyjskiego asystenta nauczyciela. To jest około 5500 zł. Inaczej niestety - wyjeżdżam. Mam dosyć skowyczenia kolegów i koleżanek i dosyć argumentacji samorządów, że nic nie robimy. Niech dalej odbywa się w tym zawodzie selekcja negatywna, która promuje tylko tych, którym się nie chce lub nie udało, zaś samorządy niech dalej wskazują, że jesteśmy złem koniecznym i najchętniej by się nas pozbyły.  rozwiń
 • PODATNIK, 2012-03-09 18:37:17

  Karta Nauczyciela i niż demograficzny zamykają szkoły. To nie jest wina samorządów. Karta była na czasy kiedy było mało ludzi wykształconych a bardzo dużo dzieci. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Taki dodatek wiejski był zachętą do podejmowaniw pracy na wsiach. Dzisiaj nauczyciele wolą pracę na wsi n...iż w mieście. Po co więc ten dodatek? KARTA NAUCZYCIELA MUSI BYĆ ZLIKWIDOWANA.  rozwiń
 • samorządowiec, 2012-03-09 09:29:54

  Jasne utrzymywać anachronizm: płacenie z góry za nie wykonaną jeszcze pracę, płacenie jakiejś średniej a nie wynikającego z tabeli wynagrodzenia, dodatki wiejski i mieszkaniowy, karłowate pensum 18 godzin. Starsi nauczyciele pamiętają jak było onegdaj, ile wynosiło pensum i nie było durnych dodatków..., chodzi tylko o normalność i równe traktowanie wszystkich pracowników  rozwiń