PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy nałożą nowy podatek lokalny

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Polska Codziennie    22 maja 2012 - 06:52
Samorządy nałożą nowy podatek lokalny

Rząd pozwoli władzom lokalnym na nakładanie na mieszkańców nowych, obowiązkowych opłat.
Wpływy z podatków lokalnych zasilają kasy samorządów i stanowią ich dochody własne. Rady gmin czy powiatów nie mogą jednak swobodnie ustalać rodzaju opłat, a regulują jedynie ich wysokość w z góry ustalonych ramach – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie”.

Ma się to jednak zmienić. Rady na mocy uchwały będą mogły wprowadzać podatki o charakterze lokalnym. Według nieoficjalnych informacji gazety, w Ministerstwie Finansów rozważany jest pomysł, by wyposażyć samorządy w możliwość nakładania nowych podatków lokalnych.

Chodzi o to, że połowa samorządów jest zadłużona niemal do granic możliwości i trzeba znaleźć pieniądze na pokrycie długów. Sam resort na ten temat milczy – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-05-22 12:40:48

  Nie można nakładać ciągle nowych i wyższych podatków, jedynym rozwiązaniem jest dobre zarządzanie istniejącymi środkami. Samorządy gmin nie rozwiązały do tej pory np. prawidłowej gospodarki odpadami i w następnym roku wprowadzą podatek za śmieci a na śmieciach można zarobić. Wprowadzić innowa...cyjna opatentowana polska technologię, której jestem autorem i szukam miejsca gdzie można to zastosować.  rozwiń
 • ROZŻALONA, 2012-05-22 12:18:51

  MYŚLĘ,ŻE KONIEC ŚWIATA JUŻ BLISKO, TYLKO NIE TAKI JAK ZAPOWIADALI MAJOWIE, FAJNIE POWIEDZIAŁ KORWIN MIKE. RÓŻNIMY SIĘ TYLKO TYLE OD NIEWOLNIKÓW W CZASACH FEUDALNYCH,ŻE CO 4 LATA POZWALAJĄ NAM WYBRAĆ PANA :-((
 • Teresa, 2012-05-22 11:12:56

  Widać humor dopisuje! Wszysko jest wg nich ok?