PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy: nieprecyzyjne przepisy dotyczące absolutorium RIO

  • bad    19 maja 2014 - 15:04
Samorządy: nieprecyzyjne przepisy dotyczące absolutorium RIO

Propozycje dotyczące funkcjonowania konwentów wojewódzkich czy nowej formy absolutorium udzielanego przez RIO wymagają dopracowania i uszczegółowienia - twierdzą przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych.
W Lublinie na zaproszenie Związku Gmin Lubelszczyzny, na dwudniowym posiedzeniu zebrali się w dniach 15-16 maja 2014 r. przedstawiciele samorządowych organizacji regionalnych w Polsce, sygnatariusze Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS).

W trakcie obrad przedyskutowano dotychczasową działalność z ostatnich kliku miesięcy - aktywne działania w zakresie monitowania losów prezydenckiego projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw (druk sejmowy 1699), w tym spotkanie z ministrem Olgierdem Dziekońskim w Poznaniu 17 marca br.

OPOS nie ustaje w przekonywaniu, iż propozycje dotyczące funkcjonowania konwentów wojewódzkich czy nowej formy absolutorium udzielanego przez RIO wymagają dopracowania i uszczegółowienia.

Omówiono również możliwe formy współpracy OPOS z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, priorytety dotyczące aktywności w drugiej połowie 2014 r. i w roku 2015 r. Przedłużono prezydencję Zrzeszenia PBiWWL w OPOS do końca br., natomiast kolejne półrocza przejmą prawdopodobnie stowarzyszenia pomorskie i śląskie, po akceptacji zarządów organizacji.

Podjęto rozmowy na temat aktualnych projektów nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, o bieżącej sytuacji w oświacie i potrzebie nowelizacji prawa oświatowego oraz monitoringu zmian ustrojowych w zakresie funkcjonowania samorządów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.