PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy są przygotowane do PPP

  • GK    31 stycznia 2012 - 10:08
Samorządy są przygotowane do PPP

W realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego główną rolę odgrywają samorządy. – Są do tego bardzo dobrze przygotowane – mówi wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.
– Chcielibyśmy, aby PPP było powszechną formą realizacji projektów inwestycyjnych w Polsce. Liczymy na wymianę doświadczeń z krajami takimi jak Kanada, które z powodzeniem korzystają z praktyki PPP – powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik na konferencji „Kanadyjskie doświadczenia w realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego”.

W opinii wiceminister Antoniszyn-Klik w realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego główną rolę odgrywają samorządy. – Są do tego wyzwania bardzo dobrze przygotowane m.in. dzięki szkoleniom organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki – oceniła.  
Wiceminister Antoniszyn-Klik podkreśliła, że Ministerstwo Gospodarki włącza się we wszelkie inicjatywy służące propagowaniu wiedzy na temat PPP. Utworzyło m.in. bazę projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Można w niej znaleźć przykłady konkretnych projektów planowanych, realizowanych albo już zakończonych.

Uczestnicy konferencji przekonywali, że partner prywatny może zapewnić podmiotowi publicznemu dodatkowy kapitał, alternatywne umiejętności w zakresie zarządzania oraz lepsze określenie potrzeb i wykorzystanie zasobów. Ich zdaniem efektem kontraktów realizowanych z zastosowaniem PPP jest lepsza jakość usług, optymalizacja ryzyka i generowanie dodatkowych przychodów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.