PARTNER PORTALU
 • BGK

Samorządy to wielkie osiągnięcie ustrojowe

 • PAP    29 października 2012 - 13:11

Największym problemem samorządów jest asymetria między ich zadaniami, a niedostatecznym finansowaniem – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas debaty poświeconej samorządom.
Dodał jednocześnie, że samorządy były i są „wielkim osiągnięciem ustrojowym”.

W konferencji „Samorząd Terytorialny w Polsce w świetle budżetu państwa na 2013 rok”, która odbywa się w poniedziałek w Sejmie, bierze udział ponad 100 samorządowców z całego kraju.

„Mamy sytuację, w której dochodzi do radykalnej asymetrii między uprawnieniami, zobowiązaniami samorządów, a ich finansowaniem. Ta asymetria jest najpoważniejszym problemem, przed którym stoją samorządowcy i polskie życie społeczne” – ocenił Kaczyński.

Według lidera PiS stan polskiego państwa, podobnie jak stan samorządów jest niezadawalający. „Sprawy polskie wymagają dzisiaj poważnego zastanowienie, dyskusji, sformułowania alternatywy” – ocenił. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Propaganda bez pokrycia !, 2012-11-01 15:12:58

  "Samorządy to wielkie osiągnięcie ustrojowe" w interesie partii rządzących w danym rejonie, bo jak to było przed i po II wojnie - wygrane wybory to skok na stołki i dobrą kasę ha,ha,ha(...)
 • Tygrysek, 2012-10-30 08:24:53

  Mistrzuni Jaruś, chyba pytał o radę swojego kota...
 • Autoidea, 2012-10-29 17:31:42

  Wystarczyłoby, żeby samorządom nie odbierano ich przychodów, a będą samowystarczalne. Jeśli zabiorą za dużo, ludzie się przeprowadzą gdzie indziej.