PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorządy żądają od państwa zwrotu 22 mln zł

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    23 listopada 2011 - 06:58
Samorządy żądają od państwa zwrotu 22 mln zł

Kilkanaście miast domaga się od Ministerstwa Finansów zwrotu kosztów poniesionych w związku z utrzymaniem ośrodków pomocy społecznej i wypłatą zasiłków dla najbardziej potrzebujących.
Niektóre grożą resortowi skierowaniem spraw do sądu. Tylko w przypadku największych miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich chodzi o niemal 22 mln zł – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

W czerwcu tego roku samorządy w całym kraju otrzymały od wojewodów pisma informujące, że rząd zmniejszył o 20 proc. pulę środków przeznaczoną na wypłaty zasiłków. Różnicę miasta, gminy i powiaty musiały pokryć z własnej kieszeni.

Zdaniem samorządowców stuprocentowe dotowanie zasiłków przez państwo gwarantują im odrębne regulacje ustawowe o finansowaniu zadań własnych, jak ustawa z 2009 r. dotycząca zmian w organizacji i podziale zadań administracji publicznej w województwie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Ministerstwo Finansów zamierza się wycofać z pomysłu i od początku 2012 r. powróci do stuprocentowego finansowania zasiłków – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.