PARTNER PORTALU
  • BGK

Schetyna: PiS nie rozmawia, a narzuca samorządom decyzje

  • PAP/AT    1 lutego 2016 - 15:29
Schetyna: PiS nie rozmawia, a narzuca samorządom decyzje
Minister Witold Waszczykowski rozmawiał z ambasadorem Niemiec (Grzegorz Schetyna fot.msz.gov.pl)

• PO zapowiedziało przygotowanie projektu ustawy, która lepiej wykorzysta pieniądze w programie 500+.
• Schetyna uważa, że PiS nie konsultuje żadnych spraw z samorządem.
"Dzisiaj PiS nie rozmawia, nie konsultuje spraw, a narzuca decyzje samorządom" - ocenił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Nowy szef partii zapowiedział przygotowanie projektu ustawy, która ma lepiej wykorzystać fundusze w programie 500+.

"Nasi eksperci pracują i w ciągu dwóch tygodni zgłosimy taki projekt. Chcemy pokazać, jak te pieniądze budżetowe mogą dobrze pracować na rzecz dzieci" - powiedział Schetyna na konferencji prasowej w Jeleniej Górze (Dolnośląskie).

Czytaj też: Grzegorz Schetyna obawia się, że PiS przyspieszy wybory samorządowe

Dodał, że nieprzypadkowo rozpoczyna spotkania z samorządowcami od swego dawnego, rodzinnego okręgu wyborczego. "Bardzo staraliśmy się przez ostatnie osiem lat budować dobre relacje pomiędzy rządem i samorządem. (…) Dziś PiS nie rozmawia, nie konsultuje spraw, a narzuca decyzje samorządom" - mówił Schetyna.

Czytaj też: Kwota wolna od podatku: PO proponuje rekompensatę strat dla samorządów

Wymienił, że chodzi przede wszystkim o projekt zwiększenia kwoty wolnej od podatku, reformy 6-latków, likwidacji gimnazjów i programu 500+.

"Dziś PiS rakiem zaczyna się z tego programu wycofywać, dlatego my chcemy przygotować swój własny projekt ustawy na ten temat. Program nie będzie skuteczny, jeśli nie będzie dobrej współpracy pomiędzy rządem, a samorządem. (…) to nie jest tylko kwestia wysyłania pieniędzy" - powiedział Schetyna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • jancz, 2016-02-02 12:26:02

    No proszę! Takie świętoszki. Hipokryci, aż dech zapiera przy takiej bezczelności.
  • Ręce opadają, 2016-02-02 10:50:48

    Nie bronię PiS-u bo to nie moja bajka ale czy PO konsultowała kiedykolwiek jakieś ważniejsze projekty z samorządami? Chyba tylko na pokaz (vide np. tzw. rewolucja śmieciowa). Te słowa w szczególności z ust Schetyny brzmią groteskowo. Jesteście siebie warci panowie (i panie) - z tą drobną różnicą, ż...e PiS (przynajmniej na razie) nie jest tak skompromitowany jak PO.  rozwiń