PARTNER PORTALU
  • BGK

Schetyna: PiS odwraca się od samorządu. Potrzebny trzeci etap reformy samorządowej

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    23 listopada 2016 - 09:18
Schetyna: PiS odwraca się od samorządu. Potrzebny trzeci etap reformy samorządowej
Samorządy będą na linii kolejnej batalii z PiS - uważa Grzegorz Scetyna (fot.twitter.com/SchetynadlaPO)

• W zapleczu merytorycznym gabinetu lidera PO Grzegorza Schetyny mają pojawić się eksperci z doświadczeniem europejskim i samorządowcy.
• Schetyna antycypuje też kolejne starcie z PiS, którego przedmiotem będą samorządy.
• Uważam, że potrzebny nam jest trzeci etap reformy samorządowej. Więcej decentralizacji i podmiotowość - dodał.
Lider PO zapowiedział, że w czwartek (24 listopada) jego opozycyjny gabinet cieni zacznie pracę. Lider formacji ma wielkie nadzieje związane z tą inicjatywą i nie ograniczy jej tylko do krytyki obecnie rządzących.

- Obok (krytyki) musi być program pozytywny. Będą projekty legislacyjne, które pozwolą przyspieszyć i usprawnić działanie konkretnych ministerstw - zapowiedział w środę (23 listopada) w Polskim Radiu polityk. Po czym powiedział, kogo w zapleczu gabinetu cieni chce widzieć. Będą to eksperci z doświadczeniem Europejskim, z Parlamentu Europejskiego i, co naturalne dla PO, samorządowcy.

Czytaj też: Powstanie Ministerstwo ds. samorządów?

Gabinet cieni, a raczej jego zaplecze odegra dużą rolę w kampanii do wyborów samorządowych.

- Mówiłem o doświadczonych samorządowcach - podkreślił Schetyna. - Właśnie z niego będę wyciągał wnioski i chcę wykorzystać tych ludzi.

PO przewiduje, że ze względu na centralistyczny model państwa preferowany przez PiS, to właśnie samorządy będą na linii kolejnej batalii z partią Jarosława Kaczyńskiego.

- To starcie antycypuję i będę stawał po stronie samorządów w tej walce - mówił Schetyna. PiS dla polityka "odwraca się od samorządu. Za to oczekuje i wymaga coraz więcej". PO atakuje PiS w ostatnich miesiącach za ukrywanie i przerzucenie na samorząd kosztów reformy edukacji.

Po tej krytyce polityk przeszedł do tego co PO chce zrobić z samorządami, gdyby ta partia doszła znów do władzy. - Uważam, że potrzebny nam jest trzeci etap reformy samorządowej. Więcej decentralizacji i podmiotowość.

Cały artykuł czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jancz, 2016-11-24 12:42:49

    Kiedyś Tusk powiedział: każdy ma swoich ekspertów. Więc mogę sobie wyobrazić tych proponowanych przez PO. Na pewno będą to sami wybitni, a nawet genialni, nieomylni, utytułowani, typu "kim oni już to nie byli", ale kryjący grzeszki i niekompetencję działaczy PO. Oczywiście same prof. i dr.... Bo to od razu dodaje im powagi i patentu na wiedzę, nieomylność, uczciwość itp. Bez tych literek wiedza się nie liczy.  rozwiń