Sejm za podniesieniem wieku emerytalnego

– Jeśli dziś nie znajdzie się odważny, który przeprowadzi reformę emerytalną, to w latach 30. i 40. XXI w. Polska wpadnie w poważne tarapaty – powiedział w piątek w Sejmie premier Donald Tusk.
Sejm za podniesieniem wieku emerytalnego
ZAKTUALIZOWANY. Sejm uchwalił w piątek zmiany w systemie emerytalnym, premier zabrał głos przed głosowaniem nad zmianami w emeryturach mundurowych.

Premier powiedział, że to jest finał tej części debaty na temat reformy emerytalnej, która dotyczy podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego, co – jak mówił – jest najbardziej bolesne i wymaga najwięcej odwagi.

Podkreślił, że rząd proponuje rozwiązania, które są fragmentem „cywilizacyjnego i ustrojowego przedsięwzięcia, jakim jest zbudowanie względnie bezpiecznego systemu emerytalnego”.

Posłowie w głosowaniu odrzucilizgłoszone przez opozycję wnioski mniejszości dotyczące m.in. wprowadzenia dobrowolności przechodzenia na emeryturę w wieku 67 lat oraz zmierzające do tego, by nie wydłużać wieku emerytalnego osobom, które ukończyły już 50 lat.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podniesienie wieku emerytalnego to jak podniesienie podatków, i to premier nazywa reformą??? Rząd znowu sobie z nas zakpił!
A my, bezrobotni 50+ bez zasiłku, którzy marzyli kiedyś o wolnej Polsce, musimy jeszcze dłużej poczekać na głodowe emerytury.

Wolna 50+, 2012-05-11 20:04:14 odpowiedz

Ciężko? To mało powiedziane! Brak powietrza! Usychamy!

MP i OP, 2012-05-11 14:42:49 odpowiedz

po prostu nie da sie żyć

czarnoka, 2012-05-11 14:38:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE