Sejm za podniesieniem wieku emerytalnego

– Jeśli dziś nie znajdzie się odważny, który przeprowadzi reformę emerytalną, to w latach 30. i 40. XXI w. Polska wpadnie w poważne tarapaty – powiedział w piątek w Sejmie premier Donald Tusk.
Sejm za podniesieniem wieku emerytalnego
ZAKTUALIZOWANY. Sejm uchwalił w piątek zmiany w systemie emerytalnym, premier zabrał głos przed głosowaniem nad zmianami w emeryturach mundurowych.

Premier powiedział, że to jest finał tej części debaty na temat reformy emerytalnej, która dotyczy podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego, co – jak mówił – jest najbardziej bolesne i wymaga najwięcej odwagi.

Podkreślił, że rząd proponuje rozwiązania, które są fragmentem „cywilizacyjnego i ustrojowego przedsięwzięcia, jakim jest zbudowanie względnie bezpiecznego systemu emerytalnego”.

Posłowie w głosowaniu odrzucilizgłoszone przez opozycję wnioski mniejszości dotyczące m.in. wprowadzenia dobrowolności przechodzenia na emeryturę w wieku 67 lat oraz zmierzające do tego, by nie wydłużać wieku emerytalnego osobom, które ukończyły już 50 lat. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podniesienie wieku emerytalnego to jak podniesienie podatków, i to premier nazywa reformą??? Rząd znowu sobie z nas zakpił! A my, bezrobotni 50+ bez zasiłku, którzy marzyli kiedyś o wolnej Polsce, musimy jeszcze dłużej poczekać na głodowe emerytury.

Wolna 50+, 2012-05-11 20:04:14 odpowiedz

Ciężko? To mało powiedziane! Brak powietrza! Usychamy!

MP i OP, 2012-05-11 14:42:49 odpowiedz

po prostu nie da sie żyć

czarnoka, 2012-05-11 14:38:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU