PARTNER PORTALU
 • BGK

Sejm za podniesieniem wieku emerytalnego

 • PAP    11 maja 2012 - 13:04
Sejm za podniesieniem wieku emerytalnego

– Jeśli dziś nie znajdzie się odważny, który przeprowadzi reformę emerytalną, to w latach 30. i 40. XXI w. Polska wpadnie w poważne tarapaty – powiedział w piątek w Sejmie premier Donald Tusk.
ZAKTUALIZOWANY. Sejm uchwalił w piątek zmiany w systemie emerytalnym, premier zabrał głos przed głosowaniem nad zmianami w emeryturach mundurowych.

Premier powiedział, że to jest finał tej części debaty na temat reformy emerytalnej, która dotyczy podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego, co – jak mówił – jest najbardziej bolesne i wymaga najwięcej odwagi.

Podkreślił, że rząd proponuje rozwiązania, które są fragmentem „cywilizacyjnego i ustrojowego przedsięwzięcia, jakim jest zbudowanie względnie bezpiecznego systemu emerytalnego”.

Posłowie w głosowaniu odrzucilizgłoszone przez opozycję wnioski mniejszości dotyczące m.in. wprowadzenia dobrowolności przechodzenia na emeryturę w wieku 67 lat oraz zmierzające do tego, by nie wydłużać wieku emerytalnego osobom, które ukończyły już 50 lat. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Wolna 50+, 2012-05-11 20:04:14

  Podniesienie wieku emerytalnego to jak podniesienie podatków, i to premier nazywa reformą??? Rząd znowu sobie z nas zakpił! A my, bezrobotni 50+ bez zasiłku, którzy marzyli kiedyś o wolnej Polsce, musimy jeszcze dłużej poczekać na głodowe emerytury.
 • MP i OP, 2012-05-11 14:42:49

  Ciężko? To mało powiedziane! Brak powietrza! Usychamy!
 • czarnoka, 2012-05-11 14:38:12

  po prostu nie da sie żyć