PARTNER PORTALU
  • BGK

Sejmik pomorski przyjął budżet na 2011 rok

  • lk    29 grudnia 2010 - 10:08
Sejmik pomorski przyjął budżet na 2011 rok

Radni sejmiku województwa pomorskiego przyjęli budżet na 2011 rok. Budżet ukierunkowany jest na realizację najważniejszych przedsięwzięć, szczególnie inwestycyjnych.
III sesja sejmiku województwa IV kadencji poświęcona była przede wszystkim sprawom budżetowym. Radni sejmiku, w pierwszej kolejności głosowali nad przyjęciem uchwał w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Pomorskiego na lata 2011-2026 oraz nad uchwaleniem budżetu województwa pomorskiego na rok 2011.

Do projektu uchwały dot. budżetu, marszałek Mieczysław Struk wniósł autopoprawki zarządu województwa. Projekt przewidywał, że dochody w przyszłym roku wyniosą nieco ponad 754 mln zł, zaś wydatki ponad 884 mln zł. Po przegłosowaniu poprawek, które uwzględniały m.in. zwiększenie dotacji na realizację projektu Pętla Żuławska, dochody budżetu województwa wyniosłą ostatecznie niemal 791 mln zł, zaś wydatki kształtować się bedą na poziomie niespełna 921 mln zł - informuje pomorski urząd marszałkowsi.

- Przyjęty przez sejmik budżet na 2011 rok, odzwierciedla realne potrzeby naszego regionu. Bez wątpienia najwięcej nakładów wymaga transport, który jest podstawą rozwoju województwa. Nie zapomnieliśmy również o służbie zdrowia, która traktowana jest przez samorząd województwa również priorytetowo - mówił marszałek Mieczysław Struk.

Najwięcej pieniędzy - ponad 300 mln zł samorząd województwa przeznaczy na transport, m.in. na realizacje zadań drogowych (budowę dojazdów do autostrady A1) oraz na regionalne przewozy kolejowe. Ponad 100 mln zł zostanie przeznaczonych na zadania z zakresu służby zdrowia, z czego zdecydowana większość dotyczyć będzie inwestycji w szpitalach i zespołach opieki zdrowotnej. Ponad 85 mln zł przeznaczonych jest na edukację, pomoc społeczną i sport. Ponad 86 mln zł zarezerwowano w roku 2011 na kulturę, a niemal 77 mln zł na rolnictwo.

Radni przyjęli także Wieloletnią Prognozę Finansową, która uwzględnia coroczne dochody i wydatki do 2026 roku.

Czytaj też:

Niewielka poprawa w kasach samorządów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.