PARTNER PORTALU
  • BGK

Senat zgłosił poprawki dot. pożyczki dla jst

  • PAP    20 września 2013 - 13:23
Senat zgłosił poprawki dot. pożyczki dla jst

Senat zgłosił w piątek dwie poprawki do nowelizacji budżetu na 2013 r. Dotyczą one zwiększenia o 220 mln zł środków na pożyczki dla samorządu terytorialnego.
Za nowelizacją budżetu na 2013 r. z poprawkami głosowało 54 senatorów, 26 było przeciw.

Czytaj też: Posłowie zwiększyli pożyczki dla samorządów

Zgłoszone poprawki do noweli budżetu mają dostosować pod względem legislacyjnym przyjęte przez Sejm zapisy dotyczące zwiększenia pożyczki dla samorządów. Poprawka Sejmu zwiększyła do 220 mln zł kwotę pożyczek dla samorządów, ale została źle zredagowana. Spowodowałaby, że województwo mazowieckie, dla którego miałyby być przeznaczone pieniądze, nie mogłoby skorzystać z pożyczki.

Mazowieckie potrzebuje 220 mln zł, aby wywiązać się z obowiązku wpłaty janosikowego.

Czytaj też: Mazowsze wystąpi o pożyczkę na janosikowe

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Voice, 2013-09-21 20:45:36

    A w mojej gminie sobie już radzimy i wychodzimy naprzeciw żywotnym potrzebom całego społeczeństwa... Już utworzone zostały specjalne wydziały straży gminnej, które nazywają się Szwadronami Śmieci. Funkcjonariusze są wyposażeni w fotoradary najnowszej generacji waste-through (w tłumaczeniu na polsk...i „śmieć-cieć”) przetestowane w ministerstwie Stanu Klęski Intelektualnej (dawniej ministerstwo środowiska). Aparaty stacjonarne i mobilne będą na bieżąco monitorować stopień wykonywania obowiązku selektywnej zbiórki odpadów. Bez wyciągania odpadów z woreczków - waste-through prześwietli ich zawartość i dokona analizy poprawności segregacji. Na koniec miesiąca każda rodzina otrzyma udokumentowaną fakturę i w zależności od miesięcznego monitoringu będzie to rachunek selektywnie obniżony lub zawyżony o stopień zmieszania. Co pół roku system sam dokona zbiorczego zestawienia i drogą elektroniczną sprawozdanie będzie przesyłane do marszałka i ministerstwa i do Naczelnika nowej Policji – Generała Śmieci Andrzeja Kraszewskiego.  rozwiń