Senatorzy przeciw wymianie praw jazdy

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski
  • 10-04-2013
  • drukuj
Od 18 stycznia tego roku prawa jazdy wydawane są na 15 lat. Po tym okresie trzeba będzie je wymienić. Obowiązek wymiany kwestionuje grupa senatorów, głównie Prawa i Sprawiedliwości.
Senatorzy przeciw wymianie praw jazdy

Osoby, które mają wcześniejszy dokument uprawniający do kierowania pojazdami, będą musiały uzyskać nowy w latach 2028-2033 - informuje „Dziennik Polski".

Obowiązek wymiany kwestionuje grupa senatorów, głównie Prawa i Sprawiedliwości. We wniosku do Trybunału Konstytucyjnego skarżący podkreślają, że kierowcy posiadający bezterminowe prawa jazdy tracą w ten sposób prawa nabyte. A do tego narażani są na dodatkowe koszty bez żadnego racjonalnego powodu.

Według resortu transportu wymiana dokumentów nie będzie się wiązać z żadnymi dodatkowymi warunkami. Nie trzeba będzie ani zdawać dodatkowego egzaminu, ani przechodzić badań lekarskich. Kierowcy będą musieli tylko wykonać aktualne zdjęcie i zapłacić za dokument (obecnie 100 zł).

To po co wprowadzono obowiązek wymiany? - pytają senatorowie kwestionujący konstytucyjność tych przepisów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brawo senatorowie. Niech władza znajdzie odpowiednie środki do zbudowania dobrych dróg bez dalszego zubożania ludzi poprzez kolejne akcje wymieniania dokumentów jako preteksty wyciągania pieniędzy z rodzinnych budżetów.

Bolesław Herudziński, 2013-04-10 23:56:16 odpowiedz

To pogwałcenie moich nabytaych praw. Wymienię ale Państwo musi za mnie zaplacić. Kochany Rostkowski łata dziurę. Jedne wielkie gó...o. Co jeszcze wymyslą.

JodekMordka, 2013-04-10 20:44:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU