PARTNER PORTALU
  • BGK

Senatorzy przeciw wymianie praw jazdy

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    10 kwietnia 2013 - 07:35
Senatorzy przeciw wymianie praw jazdy

Od 18 stycznia tego roku prawa jazdy wydawane są na 15 lat. Po tym okresie trzeba będzie je wymienić. Obowiązek wymiany kwestionuje grupa senatorów, głównie Prawa i Sprawiedliwości.
Osoby, które mają wcześniejszy dokument uprawniający do kierowania pojazdami, będą musiały uzyskać nowy w latach 2028-2033 - informuje „Dziennik Polski".

Obowiązek wymiany kwestionuje grupa senatorów, głównie Prawa i Sprawiedliwości. We wniosku do Trybunału Konstytucyjnego skarżący podkreślają, że kierowcy posiadający bezterminowe prawa jazdy tracą w ten sposób prawa nabyte. A do tego narażani są na dodatkowe koszty bez żadnego racjonalnego powodu.

Według resortu transportu wymiana dokumentów nie będzie się wiązać z żadnymi dodatkowymi warunkami. Nie trzeba będzie ani zdawać dodatkowego egzaminu, ani przechodzić badań lekarskich. Kierowcy będą musieli tylko wykonać aktualne zdjęcie i zapłacić za dokument (obecnie 100 zł).

To po co wprowadzono obowiązek wymiany? - pytają senatorowie kwestionujący konstytucyjność tych przepisów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Bolesław Herudziński, 2013-04-10 23:56:16

    Brawo senatorowie. Niech władza znajdzie odpowiednie środki do zbudowania dobrych dróg bez dalszego zubożania ludzi poprzez kolejne akcje wymieniania dokumentów jako preteksty wyciągania pieniędzy z rodzinnych budżetów.
  • JodekMordka, 2013-04-10 20:44:44

    To pogwałcenie moich nabytaych praw. Wymienię ale Państwo musi za mnie zaplacić. Kochany Rostkowski łata dziurę. Jedne wielkie gó...o. Co jeszcze wymyslą.