PARTNER PORTALU
  • BGK

Senior-WIGOR: Powstanie 49 nowych domów seniora. Gdzie?

  • AT    27 września 2016 - 12:05
Senior-WIGOR: Powstanie 49 nowych domów seniora. Gdzie?
Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych (fot. fotolia)

• Znamy wyniki tegorocznej edycji konkursu na dofinansowanie Dziennych Domów „Senior-WIGOR”.
• Wsparcie otrzyma 146 jednostek samorządu z całego kraju.
• Najwięcej nowych placówek powstanie w województwie dolnośląskim, mazowieckim i śląskim.
• Najwięcej już istniejących placówek zostanie dofinansowanych w województwach: wielkopolskim, mazowieckim i podkarpackim.
W otwartym konkursie ofert w ramach Programu złożono 51 wniosków w module I konkursu (na utworzenie i/lub wyposażenie oraz ewentualne zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior – WIGOR”) oraz 97 w module II konkursu (zapewnienie funkcjonowania już istniejących Dziennych Domów „Senior-WIGOR”).

Dofinansowanie otrzyma 49 jednostek, które ubiegały się o dotację w module I (utworzenie domów) oraz 97 z modułu II.

Najwięcej nowych placówek powstanie w województwie dolnośląskim (6), mazowieckim oraz śląskim (po 5).

Najwięcej już istniejących placówek zostanie dofinansowanych w województwach: wielkopolskim (11), mazowieckim i podkarpackim (po 10).

Jednostki samorządu terytorialnego w tegorocznej edycji mogły się ubiegać o jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł. Na adaptację budynku przewidziano nie więcej niż 180 tys. zł, natomiast dotację na wyposażenie domu jednorazowo w wysokości nie wyższej niż 70 tys. zł.

Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie.

Program Senior-WIGOR to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Jego celem jest wsparcie nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W Dziennym Domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji pensjonariuszy jest pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.