PARTNER PORTALU
  • BGK

Sfałszowane głosowania w budżecie obywatelskim Kalisza?

  • PAP/JS    19 października 2017 - 19:41
Sfałszowane głosowania w budżecie obywatelskim Kalisza?
Jak poinformowano na konferencji prasowej ofiarami nadużyć w głosowaniu internetowym stali się wszyscy członkowie zarządu stowarzyszenia oraz członkowie komisji rewizyjnej (fot. pixabay.com)

Członkowie Stowarzyszenia „Kaliszanie” włączyli się do śledztwa, prowadzonego przez prokuraturę w sprawie nadużyć podczas głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wcześniej zawiadomienie w tej sprawie złożył prezydent Kalisza.
"W najbliższych dniach zamierzamy złożyć wniosek o dołączenie 5 osób z władz Stowarzyszenia w charakterze poszkodowanych do śledztwa prowadzonego przez prokuraturę" - powiedział przewodniczący stowarzyszenia Piotr Kościelny.

Jak poinformowano na konferencji prasowej ofiarami nadużyć w głosowaniu internetowym stali się wszyscy członkowie zarządu stowarzyszenia oraz członkowie komisji rewizyjnej.

"W sposób nieuprawiony posłużono się naszymi danymi osobowymi i oddano za nas głosy w formie internetowej wybierając określone zadania bez naszej wiedzy i zgody. W tej sytuacji nie pozostało nam nic innego, jak złożyć wniosek o dołączenie poszczególnych spraw i osób w charakterze poszkodowanych do śledztwa prowadzonego przez prokuraturę" - poinformował wiceprzewodniczący stowarzyszenia Artur Dembny.

Przewodniczący komisji rewizyjnej Krzysztof Kaczmarek zapowiedział, że członkowie stowarzyszenia nie wykluczają również wytoczenia powództwa cywilnego wobec sprawcy.

Na początku października prezydent Kalisza poinformował opinię publiczną o kradzieży danych osobowych podczas głosowania nad projektami BO 2018. Po konferencji do prokuratury zgłosił się kaliszanin, który przyznał się do tego czynu. Jak twierdził, chciał wykazać luki systemu.

Przewodniczący Kościelny poinformował, że mieszkańcom bezpośrednio dotkniętym nadużyciami w głosowaniu internetowym stowarzyszenie oferuje nieodpłatną pomoc prawną.

W czwartek (19 października) z kolei do ostrowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie prezydent Ostrowa Wlkp. Beaty Klimek.

"Do urzędu wpłynęły imienne zawiadomienia od mieszkańców miasta, którzy poinformowali, że nie udało im się oddać głosu na zadania tegorocznego Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas głosowania internetowego wyświetlał się bowiem komunikat, że ich numer PESEL został już w tym celu wykorzystany" - powiedział PAP Artur Kołaciński z biura prasowego urzędu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.