PARTNER PORTALU
  • BGK

Sipiera: aby nadal otrzymywać pieniądze z 500 plus, należy ponownie złożyć wniosek

  • pt/pap    2 sierpnia 2017 - 14:01
Sipiera: aby nadal otrzymywać pieniądze z 500 plus, należy ponownie złożyć wniosek
Aby nadal otrzymywać pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" należy ponownie złożyć wniosek - na nowy okres zasiłkowy (fot.fotolia)

Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenie z programu 500 plus; świadczenie nie jest przyznawane bezterminowo i aby je otrzymywać, co roku należy złożyć wniosek - przypomniał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Sipiera przypomniał, że aby nadal otrzymywać pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" należy ponownie złożyć wniosek - na nowy okres zasiłkowy. Zaapelował, aby zrobić to jak najszybciej. "Wiadomo, że jak jest okres urlopowy, to część osób o tym zapomina. Powrócą z urlopu, zacznie się rok szkolny, a czas szybko leci. Koniec października nie jest takim odległym terminem" - mówił.

"Dlatego istotną rzeczą jest, aby wyczulić, przypomnieć, że te wnioski muszą być powtórnie złożone. Nie ma takiej zasady, że jest prolongata i jak ktoś złożył raz wniosek, to przechodzi to na następny okres" - podkreślił Sipiera.

Wnioski można składać w tych samych miejscach, co rok temu. Jak dodał, można je składać zarówno tradycyjnie - na papierze, jak i online. Przypomniał o działaniu mazowieckiej linii informacyjnej, gdzie wszyscy zainteresowani mogą otrzymać od 8 do 16 informacje na temat składania wniosków o świadczenia.

Wioletta Kucharska z mazowieckiego urzędu wojewódzkiego powiedziała, że od 1 kwietnia do rodzin na Mazowszu trafiło ponad 4 mld zł. Zaznaczyła, że jedynie 0,2 proc. środków z programu "Rodzina 500 plus" jest wypłacane w formie rzeczowej.

Od 1 sierpnia należy składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 plus" na kolejny okres zasiłkowy. Od początku sierpnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

MRPiPS przypomina, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia 500 plus. W praktyce oznacza to, że przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata za październik nastąpi do 31 października.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć bezpośrednio w gminie, wysłać pocztą lub on-line: za pomocą portalu informacyjno-usługowego MRPiPS Emp@tia, bankowości elektronicznej, profilu zaufanego oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.