Skuteczny lobbing o trasę S10

Powtórzony zostanie przetarg na koncepcję drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą i Toruniem. Apelowali o to m.in. prezydenci obu miast.
Skuteczny lobbing o trasę S10
Powtórzony będzie przetarg na koncepcję drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą i Toruniem. Fot. Bydgoszcz.pl

Droga ekspresowa S10 jest inwestycją priorytetową dla rozwoju Bydgoszczy i całego regionu. Jej budowa na odcinku Bydgoszcz – Toruń w latach 2017-2020 została ujęta w Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 przyjętym jesienią ubiegłego roku.

Prace nad przygotowaniem koncepcji jednak nie ruszyły z początkiem roku ze względu na brak wystarczających środków w budżecie GDDKiA. Ostatecznie na przygotowanie koncepcji zabezpieczono 5 mln zł, co umożliwi powtórzenie postępowania.

Obecnie rządowy program budowy dróg krajowy zakłada budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń do końca 2021 roku. Wspólny list do premier Beaty Szydło w sprawie podjęcia działań zmierzających do realizacji budowy drogi ekspresowej S10 w terminie określonym w Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 wspólnie wystosowali prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz prezydent Torunia Michał Zaleski. Z apelem do premier zwracali się także bydgoscy radni oraz parlamentarzyści.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

S10 od Szczecina po granicę z Ukraina to przyszlośc dla Polski - szczególnie dla Polski centralnej.

WojciechBanaszak Szczecin, 2016-06-21 16:03:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU