PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląski WFOŚiGW wprowadza nowe zasady

  • AW    12 grudnia 2011 - 11:02
Śląski WFOŚiGW wprowadza nowe zasady

W przyszłym roku zmienią się niektóre zasady przyznawania dotacji i pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Włodarzom przedstawiła je szefowa funduszu.
Burmistrzowie i wójtowie uczestniczący w Konwencie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów zapoznali się z zasadami dofinansowania ze środków WFOŚiGW przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska, które obowiązywać będą w 2012 roku.

Po raz pierwszy publicznie przedstawiła je Gabriela Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  podczas grudniowego konwentu w Koziegłowach (prezentacje z zasadami zamieszczamy ponizej w dziale Multimedia)

- Już teraz możemy oszacować, że w ubiegłym roku fundusz na różnego rodzaju pomoc dla działań prośrodowiskowych przeznaczył ok. 520 mln zł. To rekordowa kwota w historii katowickiego funduszu i najwięcej spośród wszystkich wojewódzkich funduszy ochrony środowiska w kraju – mówiła Lenartowicz.

Dlatego Rada Nadzorcza Funduszu postanowiła zmienić niektóre zasady przyznawania dotacji i pożyczek. Najważniejsza zmiana dotyczy wprowadzenia naborów na wnioski o udzielenie dofinansowania w wyznaczonych terminach. Katalog obszarów przedsięwzięć objętych naborem lub konkursem - ogłoszony zostanie do 15 stycznia.

- Chcemy mieć sytuację taką, że oceniając wnioski będziemy mogli wybierać te najlepiej przygotowane, najbardziej efektywne i przynoszące najwięcej efektów ekologicznych – mówiła Lenartowicz.

Modyfikacji uległy także zasady i wysokość umorzeń pożyczek, oprocentowanie kredytów i pożyczek oraz okres ich spłaty.

Czytaj też: Jak NFOŚiGW pomaga gminom pozbyć się śmieciowego problemu?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.