Śląskie: Prywatyzacja w uzdrowiskach wstrzymana

• Zarząd Województwa Śląskiego chciał sprywatyzować swoje placówki uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju, Goczałkowicach i Górkach Wielkich.

• Sprzedaży od początku sprzeciwiał się wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, dlatego sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

• Sąd przyznał rację wojewodzie i uzdrowiska, przynajmniej na razie, nie zostaną sprzedane.
Śląskie: Prywatyzacja w uzdrowiskach wstrzymana
Uzdrowisko w Rabce-Zdroju odwiedza coraz mniej kuracjuszy. (fot. wikipedia.org)

Zarząd woj. śląskiego chce sprywatyzować Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny „Bucze” w Górkach Wielkich i Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowisko im. Dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju.

Powód? Nie ma pieniędzy na ich remonty i modernizacje. Jak pisze „Dziennik Zachodni”, władze województwa argumentują, że cały czas ubywa kuracjuszy, zwłaszcza w Rabce, a ze względu na zanieczyszczenie środowiska placówki mogą też stracić status uzdrowisk. Dlatego prywatni inwestorzy wydają się jedynym ratunkiem w tej sytuacji.

Sprzeciwia się temu wojewoda Jarosław Wieczorek, który twierdzi, że sprzedaż odbędzie się ze szkodą dla interesu społecznego. Sprawa trafiła do WSA, a ten przyznał rację wojewodzie Wieczorkowi.

Czytaj tez: Uzdrowiska odpowiadają na raport NIK. Skandal, czy gest pomocy?

Zarząd województwa nie wyklucza jednak, że skieruje sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU