PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie: Prywatyzacja w uzdrowiskach wstrzymana

  • MN    9 lutego 2017 - 15:49
Śląskie: Prywatyzacja w uzdrowiskach wstrzymana
Uzdrowisko w Rabce-Zdroju odwiedza coraz mniej kuracjuszy. (fot. wikipedia.org)

• Zarząd Województwa Śląskiego chciał sprywatyzować swoje placówki uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju, Goczałkowicach i Górkach Wielkich.

• Sprzedaży od początku sprzeciwiał się wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, dlatego sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

• Sąd przyznał rację wojewodzie i uzdrowiska, przynajmniej na razie, nie zostaną sprzedane.
Zarząd woj. śląskiego chce sprywatyzować Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny „Bucze” w Górkach Wielkich i Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowisko im. Dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju.

Powód? Nie ma pieniędzy na ich remonty i modernizacje. Jak pisze „Dziennik Zachodni”, władze województwa argumentują, że cały czas ubywa kuracjuszy, zwłaszcza w Rabce, a ze względu na zanieczyszczenie środowiska placówki mogą też stracić status uzdrowisk. Dlatego prywatni inwestorzy wydają się jedynym ratunkiem w tej sytuacji.

Sprzeciwia się temu wojewoda Jarosław Wieczorek, który twierdzi, że sprzedaż odbędzie się ze szkodą dla interesu społecznego. Sprawa trafiła do WSA, a ten przyznał rację wojewodzie Wieczorkowi.

Czytaj tez: Uzdrowiska odpowiadają na raport NIK. Skandal, czy gest pomocy?

Zarząd województwa nie wyklucza jednak, że skieruje sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.