PARTNER PORTALU
  • BGK

Śląskie samorządy przyjęły stanowiska

  • wer    25 listopada 2011 - 14:21
Śląskie samorządy przyjęły stanowiska

25 listopada 2011 r. w Dąbrowie Górniczej odbyła się XXXII sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Zgromadzenie przyjęło stanowiska w sprawach ważnych dla samorządów lokalnych województwa śląskiego.
Przyjęto stanowiska w sprawie: oczekiwań samorządów lokalnych województwa śląskiego wobec nowego Parlamentu i Rządu RP; sposobu kontraktowania świadczeń zdrowotnych na rok 2012 oraz planowanego poziomu finansowania; projektu ustawy o wzmocnieniu udziału mieszkańców w działaniach samorządu terytorialnego, o współdziałaniu gmin, powiatów i województw oraz o zmianie niektórych ustaw; konsekwencji zbyt rygorystycznej interpretacji przyjętych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zasad wymierzania korekt finansowych za naruszenia prawa zamówień publicznych przy realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE i konieczności wznowienia realizacji Programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego.

Dokładna treść poszczególnych stanowisk będzie znana w poniedziałek.

Śląski Związek Gmin i Powiatów to jedna z największych organizacji samorządowych w Polsce zrzeszająca 124 jednostki samorządu terytorialnego w województwie śląskim - w tym wszystkie 19 miast na prawach powiatu.

  Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.