PARTNER PORTALU
 • BGK

SLD czeka na czytanie swojej noweli ws. śmieci

 • AW    19 listopada 2012 - 15:22
SLD czeka na czytanie swojej noweli ws. śmieci

Projekt nowelizacji ustawy śmieciowej autorstwa SLD w przyszłym tygodniu trafić ma do sejmowych komisji. To już naprawdę najwyższy czas - mówi poseł Zbyszek Zaborowski.
Posłowie SLD zaczynają powali tracić cierpliwość, bo ich projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach utknął w biurze analiz sejmowych.

- Liczymy, że tak jak nam obiecano, projekt w przyszłym tygodniu trafi do pierwszego czytania w komisjach – mówi poseł Zbyszek Zaborowski. – Czasu naprawdę nie  mamy wiele, jeśli chcemy przeforsować nowelizację przed 1 stycznia 2013.

Przypomnijmy, nowelizacja, która znosi obowiązek przeprowadzania przetargu na wybór firmy odbierającej odpady w gminach, mających swoje spółki komunalne świadczące usługi w tym zakresie, została złożona przez SLD 25 października.

Czytaj też: SLD złożyło nowelizację ws. śmieci

- Biuro analiz zwróciło się do nas o oszacowanie kosztów proponowanej zmiany i nie dowierzało, kiedy napisaliśmy, że kosztów dodatkowych nie będzie – kontynuuje Zaborowski. – Jeśli już, to koszty dla samorządów mogą spaść, jeśli przetargów nie będą organizować.

Czytaj też: Jeżeli komuś się wydaje, że mnie zastraszy – to się myli Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • Waldemar P., 2012-11-20 18:15:57

  Największy nepotyzm i obsadzanie stanowisk ludźmi niekompetentnymi jest w warszawskiej centrali - czy to oznacza, że trzeba odsuwać rząd od administrowania? Masz 47900 kartkę wyborczą - zastanów się co z nią zrobiłeś i zrobisz następnym razem... W Szwecji to właśnie kartka wyborcza jest mechanizmem... uzdrawiania...  rozwiń
 • 47900, 2012-11-20 16:15:23

  Ja nie sugeruję ja przeczytałem ankietę na tej stronie
 • POważny , 2012-11-20 12:26:37

  47900 - jeśli nie przestaniesz sugerować że w Polsce jest nepotyzm i jesteśmy gorsi od Szwecji - to spodziewaj się wszystkiego..