PARTNER PORTALU
  • BGK

SLD donosi na Urząd Marszałkowski

  • PAP    18 października 2010 - 17:26
SLD donosi na Urząd Marszałkowski

Opolski SLD złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez departament programów operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego.
Sprawa dotyczy ogłoszeń promujących wykorzystanie funduszy unijnych - poinformował w poniedziałek sekretarz lokalnego Sojuszu. 
Według opolskiego SLD do przestępstwa przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez "osoby funkcyjne z Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego" doszło przy zamieszczaniu w prasie ogłoszeń promujących korzystanie z unijnych dotacji.

"Promocja polega na sponsorowanych wywiadach z osobami związanymi politycznie z koalicją rządzącą, będącymi jednocześnie kandydatami na burmistrzów miast, w których publikacje się ukazują. (...) Zasadne wydaje się, że pod pozorem promocji wydatkowania środków Unii Europejskiej promują się kandydaci na burmistrzów" - napisał w doniesieniu sekretarz opolskiego SLD, odał sytuacje z Prudnika, Brzegu i Krapkowic, gdzie w lokalnych gazetach kandydaci na burmistrzów - z ugrupowań tworzących koalicję rządzącą - informowali o wydatkowaniu pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zdaniem Urzędu Marszałkowskiego takie wykorzystanie unijnych pieniędzy (ogłoszenia były finansowane z funduszy europejskich) nie jest niczym niestosownym, a samorząd ma obowiązek promować inwestycje wsparte pieniędzmi z Unii. Mimo tego - po krytycznych informacjach w prasie - urząd zdecydował o wstrzymaniu kampanii promocyjnej, która zostanie wznowiona po wyborach samorządowych.

"W dalszym ciągu uważamy, że w materiałach prasowych nie było niczego niestosownego, ale wstrzymujemy kampanię dla zachowania czystości sytuacji i dla dobra samej idei promocji naszych osiągnięć, bo przy "złej prasie" takie ogłoszenia nie spełnią swojej funkcji" - powiedziała rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Jolanta Kawecka. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • GAP /Gorzowianin a polityczny /, 2010-10-19 22:09:36

    Znam lepsze "przekręty w majestacie prawa" i też za unijne pieniądze. Chyba napiszę jakiś artykuł - tylko kto mi za to zapłaci ?