PARTNER PORTALU
  • BGK

Śledztwo w sprawie Centrum Edukacji Artystycznej

  • PAP    4 kwietnia 2011 - 12:38
Śledztwo w sprawie Centrum Edukacji Artystycznej

Prokuratura wszczęła śledztwo mające wyjaśnić, czy podczas budowy Centrum Edukacji Artystycznej w Gorzowie Wlkp. doszło do nieprawidłowości ze szkodą dla miasta.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki wyjaśnił, że sprawa dotyczy wykonania podziemnego garażu z betonu tańszego niż zakładany w projekcie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnia przestępstwa niegospodarności złożył przed miesiącem radny miejski Marek Surmacz. Wskazał on w nim, że podziemny garaż został wykonany z betonu konstrukcyjnego, a nie architektonicznego.

Miasto miało jednak pokryć koszty użycia droższej technologii, w wyniku czego poniosło nieuzasadnione koszty w wysokości co najmniej 1,5 mln zł.

„Po analizie zawiadomienia i dokumentów uzyskanych z urzędu miasta doszliśmy do wniosku, że podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez urzędników jest uzasadnione” – powiedział Domarecki.

Dodał, że śledztwo toczy się obecnie w sprawie. Przestępstwo, będące jego przedmiotem, jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawiania wolności.

Centrum Edukacji Artystycznej to duży kompleks, którego głównym obiektem jest budynek filharmonii. To największa tego typu inwestycja prowadzona w historii Gorzowa. Jej całkowity koszt to ok. 130 mln zł. Budowa ma zakończyć się pod koniec kwietnia.

Czytaj też: CBA na budowie filharmonii

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.