PARTNER PORTALU
  • BGK

Słupsk dostał pieniądze od rządu. "Ewa dotrzymała słowa"

  • raf    23 października 2015 - 16:10
Słupsk dostał pieniądze od rządu. "Ewa dotrzymała słowa"
Robert Biedroń, prezydent Słupska robi sobie zdjęcie z Ewą Kopacz (fot.facebook/RobertBiedron)

Przeciągało się, ale w końcu się udało. Słupsk poinformował, że premier Kopacz dotrzymała słowa danego Robertowi Biedroniowi i gmina otrzymała pomoc o rządu
Przypomnijmy: w połowie czerwca Robert Biedroń zwrócił się do Ewy Kopacz z prośbą o udzielenie przez rząd bezzwrotnej pożyczki wysokości 7,5 mln zł. Stało się to po tym, jak sąd arbitrażowy w Warszawie wydał wyrok nakazujący miastu zapłatę ok. 24 mln zł firmie Termochem, jednemu z wykonawców aquaparku, którego budowa trwa do dziś. Według prezydenta Biedronia wypłata tej kwoty byłaby dla miasta katastrofą, bo już teraz jego długi sięgają 300 mln zł.

O udzielonej pomocy - 9,7 mln zł - miasto poinformowało mieszkańców za pomocą obrazowej grafiki pt. "Ewa dotrzymała słowa".

Sprawa udzielenia pomocy Słupskowi przez rząd budzi niemałe kontrowersje w środowisku samorządowym. Po pierwsze rząd nie mógł dać pożyczki Słupskowi, więc wybrał inne rozwiązanie, dotychczas dość niespotykane - de facto - obiecał granty na inwestycje. Po drugie - skoro Słupsk - to dlaczego nie inni...

Prezes Związku Miast Polskich zwrócił się nawet do premier Kopacz o udzielenie podobnej pomocy zadłużonej i dotkniętej suszą gminie Koniecpol.

- Doceniając gest rządu wobec Słupska chcę wierzyć, że obywatele Rzeczypospolitej mogą również liczyć na pomoc swojego państwa w sytuacji opisanego kryzysu, którego charakter przywodzi na myśl problemy, z którymi borykają się państw trzeciego świata – napisał prezes ZMP.

Jak podkreślił dostęp do bieżącej wody jest bowiem potrzebą elementarną. - Mam zatem nadzieję, że ta wstydliwa sprawa spotka się z zainteresowaniem Pani Premier.

Koniecpol nie uzyskał jednak na razie nic u rządu PO i PSL, czego nie zapomniał wytknąć premier Janusz Król, dziennikarz "Wspólnoty".

.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • anty urzędnik , 2015-10-23 21:57:22

    U nas wynagradza się niegospodarność, droga do samo destrukcji.
  • ..., 2015-10-23 21:18:52

    Sprawiedliwości stała się zadość: wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Wiceminister-sprawiedliwosci-zatrzymana-za-jazde-po-pijanemu,wid,17929602,wiadomosc.html