PARTNER PORTALU
 • BGK

Słupsk szuka pieniędzy za aquapark. Biedroń pisze do premier Kopacz

 • AW    18 czerwca 2015 - 19:50
Słupsk szuka pieniędzy za aquapark. Biedroń pisze do premier Kopacz
Aquapark Trzy Fale miał być atrakcją miasta a stał się powodem finansowych problemów Słupska (dot. UM Słupsk)

Robert Biedroń zwrócił się do premier Ewy Kopacz z prośbą o udzielenie miastu Słupsk bezzwrotnego wsparcia finansowego umożliwiającego spłatę zobowiązań wynikających z niekorzystnego dla miasta wyroku sądu arbitrażowego.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, prezydent Słupska wystosował do premier RP pismo, bo miasto znalazło się na krawędzi finansowej katastrofy. Chodzi o wyrok sądowy zobowiązujący Słupsk do zapłaty ok. 24 mln zł wykonawcy aquaparku.

Tymczasem Słupsk zdoła wysupłać maksymalnie 17 mln. O resztę prosi m.in. rząd oraz wojewodę. Sam wojewoda pomorski także pomoc zadeklarował.

Biedroń zaznacza też, że za problemy związane z aquaparkiem jest odpowiedzialny jego poprzednik, Maciej Kobyliński – pisze „GW”.

Temat inwestycji pn. Park wodny "Trzy Fale" będzie również tematem najbliższego spotkania prezydenta z mieszkańcami, jakie odbędzie się w magistracie 22 czerwca.

- W trakcie spotkania chcielibyśmy przedstawić mieszkańcom aktualną informację o przebiegu i skutkach rozstrzygnięcia przed Sądem Polubownym sporu pomiędzy Miastem Słupsk, a wykonawcą aquaparku, wskazać możliwe rozwiązania w zakresie spłaty przeszło 24 mln złotych na rzecz firmy Termochem sp. z o.o. Chcielibyśmy także omówić działania prowadzone przez kierownictwo związane z inwestycją w związku z rozstrzygnięciem sporu – czytamy na stronie internetowej miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Bańka, 2015-06-22 10:12:35

  Nie mają żadnego planu biznesowego, bo nie mają pojęcia co zrobić. R. Biedroń robi wokól siebie dużo szumu, ale nie dajcie się zwieźć tym, że tak mu zależy na dobru Słupska. Gdyby tak było, zatrudnilby kompetentnych ,ludzi do zarządzania słupskim MOSiR-m, ale jak zwykle zapełnia się miesce prezesa s...woim człowiekiem - właśnie trwa drugi etap "konkursu" na to stanowisko, gdzie faworytem jest kolega działacz z Ruchu Palikota i założę się że jego kandydatura przejdzie :-). Nadmienię, że w pierwszym etapie konkursu na stanowisko prezesa każdy z kandydatów miał przeznaczony czas tylko 15 minut na rozmowę kwalifikacyjną! Nie jest możliwe, aby w tak krótkim czasie prowadzić rzetelną rekrutację na tak ważne stanowisko.  rozwiń
 • Piotr333, 2015-06-21 13:05:15

  Myślę, że proszenie o bezzwrotną pomoc w celu zbudowania aquaparku, to niezłe przegięcie. Przynajmniej powinni przedstawić plan biznesowy, pokazać oczekiwany zysk i zwrócić się do banku. Obecne oprocentowanie kredytów jest niskie. Jeżeli Słupsk jest zadłużony i banki nie chcą mu dać kredytu, to dlac...zego państwo polskie miałoby płacić za nieprzygotowaną i nie zatwierdzoną inwestycję. Niech prezydent Słupska szuka kogoś, kto zechce uczestniczyć w tym biznesie, czyli współwłaściciela.  rozwiń
 • OBSERWER, 2015-06-19 16:14:00

  A MOŻE NIECH PRZEKOPIĄ KANAŁ DO BAŁTYKU, BĘDZIE PRAKTYCZNIE