PARTNER PORTALU
  • BGK

Solary ogrzeją im wodę w basenie

  • AW    23 lipca 2012 - 13:23
Solary ogrzeją im wodę w basenie

Już w przyszłym roku wszyscy korzystający z basenu przy ulicy Granicznej w Chorzowie będą pływać w wodzie ogrzewanej przez słońce.
Jak informuje chorzowski magistrat, 140 paneli solarnych będzie pracować nad podniesieniem temperatury w niecce basenowej i natryskach. Instalacja słoneczna zostanie ułożona nad dachem hali sportowej. W tym celu wybudowana zostanie specjalna konstrukcja. Na niej dopiero ułożone zostaną panele.

 Budowa całej instalacji rozpocznie się w przyszłym roku. Basen przy Granicznej będzie drugim obiektem użyteczności publicznej w Chorzowie, w którym do ogrzewania wody zastosowano instalację solarną.

Taki system działa już w szpitalu dziecięcym przy ulicy Truchana.

Montaż solarów to nie jedyna inwestycja w obiekty sportowe, która pozwoli miastu zaoszczędzić. Na modernizację może liczyć też hala sportowa przy ulicy Dąbrowskiego. Tam przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja elewacji. Po jej zakończeniu rocznie na ogrzewaniu uda się zaoszczędzić ponad 150 tysięcy złotych - wylicza ratusz.

Koszty kwalifikowane obu inwestycji kosztować będą ponad 3 mln 700 tys. złotych. Modernizacja hali przy Dąbrowskiego i kompleksu sportowego Hajduki nie byłaby możliwa bez unijnej pomocy. Dotacja z UE wyniosła aż 85%. Całkowity koszt obu modernizacji to blisko 6 mln złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.