PARTNER PORTALU
  • BGK

Sosnowiec: pływanie pod dachem w sierpniu

  • esosnowiec.pl    24 czerwca 2011 - 19:31
Sosnowiec: pływanie pod dachem w sierpniu

Kryta pływalnia w Sosnowcu będzie otwarta w czasie wakacji jedynie w sierpniu.
Kiedy w zeszłym roku na stronie sosnowieckiego magistratu pojawiła się informacja, że nie tak dawno wyremontowany basen ma być zamknięty przez całe wakacje, zarówno mieszkańcy jak i radni nie kryli oburzenia. Wcześniej sytuacja taka miała miejsce, gdyż okres letni był jedynym czasem, kiedy można było dokonać niezbędnych napraw. Ale w kilka miesięcy po generalnym remoncie nikomu nie chciało się wierzyć, że argument ten może mieć jakiekolwiek zastosowanie.

Czytaj też: Miejskie baseny, czyli odkryte gruzowiska

W sprawie interpelował ówczesny radny Krzysztof Haładus, a Zbigniew Jaskiernia, który był wtedy wiceprezydentem Sosnowca, jako jeszcze jeden powód podawał kwestię braku ratowników. - Ratownicy z basenu przy ulicy Żeromskiego przechodzą zawsze na czas wakacji na odkryte obiekty w Sielcu i Niwce. Jeśli jest zapotrzebowanie na to, aby i kąpieliska i basen działały w okresie wakacji, musimy to rozważyć. Decydujące są tu jednak kwestie finansowe, trzeba najpierw wykonać symulację kosztów, bo zatrudnienie nowych ratowników na czas wakacji to spory wydatek - tłumaczył Jaskiernia.

Ostatecznie podczas Kolegium Prezydenckiego (oceń prezydenta) zapadła decyzja o otwarciu basenu, ale dopiero w sierpniu. Dla dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była to swego rodzaju próba. - Kryta pływalnia nigdy nie była otwarta latem, bo z reguły w okresie tym przynosi straty. Ze swojej strony na pewno sprawdzimy, czy temat był wywołany faktycznym zapotrzebowaniem społeczeństwa - zapowiadał w lipcu ubiegłego roku szef MOSiR-u. Jak będzie tym razem? Okazuje się, że podobnie.

Na stronie MOSiR- u już można znaleźć plan Akcji Lato 2011. Wynika z niego, że w basenie przy ul. Żeromskiego, podobnie jak w zeszłym roku, wykąpiemy się jedynie w sierpniu. Pływalnia będzie otwarta w godzinach od 14.00 do 20.00. Co zaważyło na tej decyzji?

Zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do spraw technicznych, Tomasz Soska zwraca uwagę, że w ciągu roku musi być co najmniej jedna dłuższa przerwa w funkcjonowaniu basenu. - Potrzebujemy tego miesiąca na wykonanie standardowych prac konserwatorskich. Basen nie może być otwarty cały rok bez przerwy i ten miesiąc jest niezbędny, aby wszystko dobrze sprawdzić - podkreśla.

Czytaj też: Gminy nie muszą mieć kąpieliska. Mogą to obejść... 

- Zaś co do otwarcia basenu w sierpniu... Mogę potwierdzić, że będzie on udostępniony i to w takich godzinach, jak w ubiegłym roku. Rzeczywiście takie rozwiązanie sprawdziło się. W czasie niepogody basen faktycznie cieszył się popularnością, więc postanowiliśmy zastosować podobne rozwiązania także w czasie tegorocznych wakacji - mówi Tomasz Soska. W lipcu zaś spragnieni kąpieli, jak zwykle będą mogli bez ograniczeń korzystać z odkrytych kąpielisk w Sielcu i Niwce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.