PARTNER PORTALU
  • BGK

Spadły prognozy wpływów z PIT

  • AT    29 października 2013 - 07:57
Spadły prognozy wpływów z PIT

- Prognozowane wpływy z PIT stanowiące podstawę naliczania udziałów samorządów spadły prawie o 6 proc.- poinformowało Ministerstwo Finansów.
W komunikacie opublikowanym w związku z ostatnią nowelizacją ustawy budżetowej na 2013 r. resort finansów poinformował, że obecnie prognozowana kwota wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) stanowiąca podstawę do naliczania udziałów jednostek samorządu terytorialnego wynosi 64.352 mln zł i jest niższa o 5,9 proc. od kwoty przyjętej do wyliczeń planowanych na rok 2013 dochodów z tytułu udziału we wpływach z PIT (o których Minister Finansów informował w pismach z dnia 14 lutego 2013 r.).

Czytaj też: PIT komunalny? "Szanse bardzo małe"

Jak informuje resort zapisane w noweli dochody budżetu państwa z podatku dochodowego od osób prawnych, będą niższe o 7.638 mln zł, czyli o 25,8 proc. Jednostki samorządu terytorialnego (jst) samodzielnie planują kwotę dochodów z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Natomiast dochody jst z tytułu udziału we wpływach w CIT przekazywane są przez urzędy skarbowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • POwiak, 2013-10-29 11:42:24

    To wszystko kłamstwo, by pogrążyć jedyny słuszny rząd Donalda Tuska. Polska jest bogatym krajem, zieloną wyspą. To jacyś wykolejeńcy podają nieprawdziwe dane. Kazdy widzi jakimi samochodami jeździ premier i rząd, ile pieniedzy ma do dyspozycji prezydent, jaka jest średnia płaca w Polsce, coraz wyższ...a. I to nic? Choć podobno parę kilometrów poza Warszawą też jest Polska, ale kto by tam jeździł, tam podobno głód i bieda. Zdecydowanie musimy więc ograniczyć gramice Polski do Warszawy.  rozwiń