Spadły prognozy wpływów z PIT

- Prognozowane wpływy z PIT stanowiące podstawę naliczania udziałów samorządów spadły prawie o 6 proc.- poinformowało Ministerstwo Finansów.
Spadły prognozy wpływów z PIT

W komunikacie opublikowanym w związku z ostatnią nowelizacją ustawy budżetowej na 2013 r. resort finansów poinformował, że obecnie prognozowana kwota wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) stanowiąca podstawę do naliczania udziałów jednostek samorządu terytorialnego wynosi 64.352 mln zł i jest niższa o 5,9 proc. od kwoty przyjętej do wyliczeń planowanych na rok 2013 dochodów z tytułu udziału we wpływach z PIT (o których Minister Finansów informował w pismach z dnia 14 lutego 2013 r.).

Czytaj też: PIT komunalny? "Szanse bardzo małe"

Jak informuje resort zapisane w noweli dochody budżetu państwa z podatku dochodowego od osób prawnych, będą niższe o 7.638 mln zł, czyli o 25,8 proc. Jednostki samorządu terytorialnego (jst) samodzielnie planują kwotę dochodów z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT). Natomiast dochody jst z tytułu udziału we wpływach w CIT przekazywane są przez urzędy skarbowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To wszystko kłamstwo, by pogrążyć jedyny słuszny rząd Donalda Tuska. Polska jest bogatym krajem, zieloną wyspą. To jacyś wykolejeńcy podają nieprawdziwe dane. Kazdy widzi jakimi samochodami jeździ premier i rząd, ile pieniedzy ma do dyspozycji prezydent, jaka jest średnia płaca w Polsce, coraz wyższ...a. I to nic? Choć podobno parę kilometrów poza Warszawą też jest Polska, ale kto by tam jeździł, tam podobno głód i bieda. Zdecydowanie musimy więc ograniczyć gramice Polski do Warszawy. rozwiń

POwiak, 2013-10-29 11:42:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU