PARTNER PORTALU
  • BGK

Specjalna pożyczka dla wsi

  • GK    13 czerwca 2012 - 11:37
Specjalna pożyczka dla wsi

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosił nabór do V edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego.
Zainteresowane gminy i powiaty mogą starać się o wsparcie finansowe na budowę dróg, zaopatrzenie wsi w wodę oraz inwestycje w oświatę.

Nabór wniosków do V edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 13 lipca br. Limit środków dla tej edycji konkursu wynosi 10 mln złotych. Oprocentowanie pożyczek wyliczane jest na podstawie średniej wartości wskaźnika WIBOR 3-miesięcznego i obecnie wynosi 4,97 proc.

– Samorządowy Program Pożyczkowy kierowany jest do gmin i powiatów, które planują inwestycje z zakresu oświaty, zaopatrzenia wsi w wodę, a także budowy oraz remontu dróg i potrzebują na to funduszy – mówi Marek Zagórski, Prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

– Ograniczony budżet gmin wiejskich i wiejsko-miejskich zwykle nie pozwala na realizację wszystkich inwestycji, dlatego warto szukać innej, pozabudżetowej formy finansowania. Gminy biorące udział w programie korzystają z tego typu finansowania z uwagi na fakt, że ma ono preferencyjne oprocentowanie w stosunku do kredytów komercyjnych. Wyjątkowo atrakcyjne są dla nich zazwyczaj pożyczki na infrastrukturę drogową, gdyż nie ma wielu możliwości pozyskania preferencyjnych kredytów i pożyczek na ten cel – dodaje.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.