PARTNER PORTALU
  • BGK

Specustawa o bezpieczeństwie Euro 2012 w maju

  • PAP    5 kwietnia 2011 - 11:07
Specustawa o bezpieczeństwie Euro 2012 w maju

Jeszcze w maju do parlamentu ma trafić projekt specustawy dotyczącej bezpieczeństwa podczas Euro 2012 – zapowiedział we wtorek wiceszef MSWiA Adam Rapacki.
Ma ona m.in. umożliwić stosowanie zakazu wstępu pseudokibicom na mecze reprezentacji w kraju i za granicą. Jak powiedział w czasie specjalnej konferencji Rapacki, projekt jeszcze we wtorek trafi do ustaleń międzyresortowych.

Specustawa ma wprowadzić szereg zmian i doprecyzować zapisy dotyczące imprez masowych znajdujące się w różnych ustawach. M.in. w ustawie o broni i amunicji ma zostać doprecyzowana kwestia zakazu noszenia broni, z kolei – jak dodał wiceszef MSWiA (nadzorujący policję i koordynujący kwestie związane z zabezpieczeniem Euro 2012) – w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych mają zostać rozszerzane zapisy dotyczące minimalnych wymogów zabezpieczenia medycznego.

Projekt wprowadza też odpowiedzialność karną za wdzieranie się na teren imprezy masowej i rozszerza katalog możliwości stosowania zakazu wstępu na imprezy masowe o mecze reprezentacji odbywające się zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Czytaj też: Minister o bezpieczeństwie na stadionach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.