PARTNER PORTALU
  • BGK

Spółdzielnia ma w użytkowaniu wieczystym park i gminą drogę

  • Rynek Seniora/Gazeta Wyborcza    29 marca 2015 - 10:04

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Barbórka" z Piotrkowa Trybunalskiego ponosi koszty utrzymania półhektarowego parku oraz gminnej drogi. Spółdzielnia nie może zrzec się prawa do użytkowania wieczystego tego terenu.
Według wyliczeń Stanisława Pietruchy, prezesa spółdzielni, roczna opłata za użytkowanie tego terenu sięga 2,7 tys. zł, ale wskutek niedawnej podwyżki rozłożonej "na raty" za dwa lata opłata będzie dwukrotnie wyższa.

Do tego dochodzi przeszło 5,6 tys. zł podatku od nieruchomości oraz 30 tys. zł kosztów związanych z utrzymaniem parku i drogi, czyli m.in. ubezpieczenie, sprzątanie, odśnieżanie, naprawy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Z tytułu kosztów utrzymania parku co miesiąc spółdzielnia dolicza mieszkańcom 8 gr na metr kwadratowy. W przypadku 50-metrowego lokalu jest to 48 zł rocznie. 

W listopadzie 2013 r. walne zebranie członków spółdzielni postanowiło zwrócić państwu sporne tereny. Prezydent Piotrkowa w imieniu Skarbu Państwa odmówił przyjęcia.

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który stwierdził, że "użytkownik wieczysty nie może dokonać podziału gruntu powierzonego mu w użytkowanie wieczyste".

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.