Spółki komunalne na bakier z prawem

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 25-07-2012
  • drukuj
Wiele nieprawidłowości wykrył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w umowach o dostawę wody i odbiór śmieci.
Spółki komunalne na bakier z prawem
Przedsiębiorstwa komunalne i gminy najczęściej stosują niedozwolone zapisy dotyczące rozwiązania umowy bez wypowiedzenia, np. przy spóźnianiu się z zapłatą, a powinny dać klientowi dodatkowy termin na uregulowanie należności – pisze „Rzeczpospolita”.

Zdarza się, że budując przyłącze, spółka komunalna chce obciążyć konsumenta zbyt wysokimi kosztami.

Zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków koszty budowy przyłącza do sieci ponosi właściciel nieruchomości, ale nie obejmuje to kosztów tzw. wcinki (włączenia do sieci).

Sieć wodociągowa znajduje się zazwyczaj poza nieruchomością odbiorcy i nie można go zmuszać do inwestycji w cudzy majątek – podaje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak samo jak z wodą bedzie ze śmieciami. Koszty nieudolności urzędników gminnych i gminnych firm pokryja obywatele.

Obywatel, 2012-09-19 10:54:22 odpowiedz

a z kolei przy rozliczeniu za ilość zużycia wody odbiorca nie powinien płacić za taką sama ilość poboru wody i taką sama ilość za ścieki bo tak nie jest - co się dziej z różnicą, odbiorcy są najwyraźniej oszukiwani, bo w rozliczeniu się tego nie odlicza i płacimy tyle samo, w skali roku to już jest ...znaczna kwota, ktoś się za to powinien wziąć, bo tak jest od lat a to jest nieprawidłowo rozwiń

Franciszek, 2012-07-26 15:09:52 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU