PARTNER PORTALU
  • BGK

Spór o formularze majątkowe

  • GK    31 sierpnia 2011 - 18:36
Spór o formularze majątkowe

Samorządowcy nie zgodzili się na propozycje Rady Ministrów dotyczące wzorów formularzy oświadczeń majątkowych samorządowców.
Dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, Andrzej Porawski zaproponował, by zwrócić projekt rozporządzenia w tej sprawie z powrotem do pracy w zespole ds. administracji publicznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, bo dzięki temu wiadomo będzie, które uwagi samorządowców zostały uwzględnione przez stronę rządową, a które nie.

Czytaj też: Nowe wzory oświadczeń majątkowych

Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich określił rozporządzenia o proponowanych wzorach formularzy oświadczeń majątkowych jako „co najmniej kontrowersyjne”.

Nowe przepisy mają doprecyzować informacje, jakie należy zawrzeć w oświadczeniu, tak, aby wyeliminować wątpliwości, co do zakresu tych informacji.

W nowych wzorach, oprócz m.in. wykazania oszczędności i nieruchomości samorządowcy będą musieli wymienić składniki rzeczowe mienia ruchomego o wartości jednostkowej powyżej 10 tys. zł, takie jak np. pojazdy mechaniczne, sprzęt rolniczy, łodzie, dzieła sztuki, czy biżuterię.

Przepisy zobowiążą także samorządowców do wyszczególnienia zgromadzonych środków pieniężnych na rachunkach i lokatach bankowych, w gotówce, w funduszach inwestycyjnych, papierach wartościowych i ubezpieczeniach kapitałowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Guajazyl, 2011-09-01 08:56:06

    Nikt nikogo nie zmusza do bycia samorządowcem!. Jak nie podobają się warunki bycia samorządowcem to niech samorządowcy znajdą sobie inną pracę i dopiero wtedy zobaczą, jak to jest żyć i być niesamorządowcem.