Spór o formularze majątkowe

Samorządowcy nie zgodzili się na propozycje Rady Ministrów dotyczące wzorów formularzy oświadczeń majątkowych samorządowców.
Spór o formularze majątkowe

Dyrektor biura Związku Powiatów Polskich, Andrzej Porawski zaproponował, by zwrócić projekt rozporządzenia w tej sprawie z powrotem do pracy w zespole ds. administracji publicznej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, bo dzięki temu wiadomo będzie, które uwagi samorządowców zostały uwzględnione przez stronę rządową, a które nie.

Czytaj też: Nowe wzory oświadczeń majątkowych

Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich określił rozporządzenia o proponowanych wzorach formularzy oświadczeń majątkowych jako „co najmniej kontrowersyjne”.

Nowe przepisy mają doprecyzować informacje, jakie należy zawrzeć w oświadczeniu, tak, aby wyeliminować wątpliwości, co do zakresu tych informacji.

W nowych wzorach, oprócz m.in. wykazania oszczędności i nieruchomości samorządowcy będą musieli wymienić składniki rzeczowe mienia ruchomego o wartości jednostkowej powyżej 10 tys. zł, takie jak np. pojazdy mechaniczne, sprzęt rolniczy, łodzie, dzieła sztuki, czy biżuterię.

Przepisy zobowiążą także samorządowców do wyszczególnienia zgromadzonych środków pieniężnych na rachunkach i lokatach bankowych, w gotówce, w funduszach inwestycyjnych, papierach wartościowych i ubezpieczeniach kapitałowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nikt nikogo nie zmusza do bycia samorządowcem!. Jak nie podobają się warunki bycia samorządowcem to niech samorządowcy znajdą sobie inną pracę i dopiero wtedy zobaczą, jak to jest żyć i być niesamorządowcem.

Guajazyl, 2011-09-01 08:56:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU