PARTNER PORTALU
 • BGK

Spór wokół odprawy emerytalnej pani burmistrz

 • GK    4 lipca 2012 - 09:07
Spór wokół odprawy emerytalnej pani burmistrz

Znany z krytycznych uwag pod adresem burmistrz Mosiny, radny Łukasz Kasprowicz ma wątpliwości, czy odprawa emerytalna należy się burmistrz gminy.
Łukasz Kasprowicz był oskarżony o pomówienie burmistrz Mosiny Zofii Springer na 15 wpisach na jego prywatnym blogu, ale sąd go uniewinnił.

Tym razem radny ma wątpliwości do uchwały w sprawie zmian w tegorocznym budżecie, która zabezpiecza 62 tys. zł na odprawę emerytalną dla burmistrz gminy Mosina – Zofii Springer.

Czytaj też: Bloger znów przeciwko burmistrz

– Mam poważne wątpliwości, czy odprawa jej się należy. Po pierwsze burmistrz musiałaby prawdopodobnie zrezygnować z urzędu, a po drugie, co jest raczej punktem wyjścia dla tej odprawy, zmiana budżetowa dotyczy odebrania prawdopodobnie zaległej odprawy z roku 2007 – napisał na swoim blogu radny.

W roku 2007, z uwagi na wezwanie wojewody Tadeusza Dziuby, radni wygasili mandat burmistrz gminy Zofii Springer, bo ta nie złożyła w terminie oświadczenia majątkowego. Pozbawiona wypłaty za rządzenie gminą przeszła w lutym 2007 na emeryturę i wówczas mogła skorzystać z tej odprawy, czego prawdopodobnie nie uczyniła.

– Myślę jednak, że Zofia Springer chce kasę za ten 2007, kiedy odeszła na emeryturę. Jednak tu kolejna wątpliwość– roszczenia z zakresu prawa pracy przedawniają się po trzech latach – uważa radny.

W związku z tymi wątpliwościami radny zaapelował na sesji rady o to, aby zwrócić się do kompetentnych organów o opinię w sprawie odprawy. Radni jednak nie chcieli czekać na ekspertyzy. Łukasz Kasprowicz jako jedyny z radnych głosował przeciwko uchwale oraz sporządził w tej sprawie zawiadomienie do RIO i wojewody.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • bartek, 2012-07-09 22:36:35

  Po prostu szok. 62 tysiące pytam się za co
 • Eterno Vagabundo, 2012-07-09 03:30:37

  Polski kapitalizm to do siebie ma, Że każdy chce innym wyrwać co się da. Na nic tu się zdają etyków mądrości, Skoro w ludziach więcej zwierzęcej chciwości.
 • Adam, 2012-07-05 09:24:30

  Jak na mój gust to ona miała juz za głębokie kieszenie... a na mysl że chce jeszcze to już żal d... ściska... Jak na mój gust to ten radny ma w pełni racje...