PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprawdzą bezpieczeństwo przed imprezami

  • PAP    28 października 2013 - 17:20
Sprawdzą bezpieczeństwo przed imprezami

W każdym województwie będzie obowiązywała lista kontrolna, która instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo pozwoli sprawdzić przed imprezą masową, w tym sportową, czy podjęto wszystkie wymagane procedury - powiedział w poniedziałek minister Michał Boni.
Szef resortu administracji i cyfryzacji wraz z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem uczestniczył w Płocku w naradzie wojewodów i komendantów policji z całego kraju. Tematem spotkania było m.in. bezpieczeństwo imprez masowych, w tym sportowych.

„Taka lista kontrolna, nad którą będziemy jeszcze chwilę dyskutowali, stanie się obowiązkowa w każdym województwie. Myślę też, że za jakiś czas będziemy mieli okazję zaprezentować nowelizację ustawę o imprezach masowych, która stworzy większe warunki bezpieczeństwa i nie będzie niejasności, kto ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo, bo ta odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli będzie leżała po stronie państwa" - podkreślił Boni.

Czytaj też: Przepis dot. imprez masowych w trybunale

Szef resortu spraw wewnętrznych zaznaczył, że doświadczenia wskazują, iż państwo jest skuteczne tam, gdzie wiele instytucji działa razem, w sposób dobrze skoordynowany. „Musimy wystandaryzować, ujednolicić reakcje państwa na szereg zjawisk, które mają czasami charakter chuligaństwa, patologii, a czasami ludzkiej tragedii. Wszystko po to, by niezależnie od tego, gdzie mają miejsce zdarzenia, państwo reagowało w podobnych sytuacjach identycznie" - oświadczył Sienkiewicz.

Dodał, że jednym z elementów koordynacji działań ma być lista kontrolna działań, dotyczących bezpieczeństwa i przeznaczona m.in. dla administracji państwowej, władz samorządowych i policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.