PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzedam kawałek lotniska

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    21 maja 2012 - 07:46
Sprzedam kawałek lotniska

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, właściciel prawie wszystkich lokalnych lotnisk, jest gotowe wpuścić do nich prywatnych udziałowców.
Nie chodzi o powszechną prywatyzację, lecz co najwyżej o wprowadzenie do spółek zarządzających lotniskami dodatkowych inwestorów – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Chętnych nie brakuje. Zarząd lotniska w Balicach ma już zgłoszenia trzech partnerów, branżowych i finansowych, zainteresowanych dokapitalizowaniem firmy.

Do końca czerwca ich listę mają poznać wszyscy udziałowcy i zdecydować, w czyje ręce trafi pakiet nie większy niż 30 proc. akcji. Dzięki podniesieniu kapitału spółka mogłaby się wzbogacić o ok. 200 mln zł.

Ruch pasażerów na naszych lotniskach jest rekordowy i rośnie coraz szybciej, ale ubiegłoroczne zyski są mniejsze niż w 2010 r., a w tym roku mogą nawet pojawić się straty.

To wynik ogromnych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach. A trudnych latach pomocni mogą się okazać partnerzy prywatni. Zainteresowanie spółkami deklarują fundusze inwestycyjne z USA, Niemiec, a nawet z Australii – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.