PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion Górnika zabłyśnie

  • www.gornikzabrze.pl    17 marca 2011 - 08:49
Stadion Górnika zabłyśnie

Ogłoszono dwa przetargi na generalnego wykonawcę pierwszego etapu prac modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu oraz na inżyniera kontraktu.




Ogłoszono przetargi na inżyniera kontraktu i generalnego wykonawcę inwestycji, czyli trzech trybun – wschodniej, północnej i południowej. Pierwszy etap modernizacji nie powinien trwać dłużej niż 20 miesięcy – jak podaje www.gornikzabrze.pl.

– Faktem jest, że sprawa się trochę przedłużała i widoczne było zniecierpliwienie wśród kibiców i dziennikarzy. Przedsięwzięcie jest jednak na tyle duże, że trzeba było wszystkiego dopilnować w dokumentacji. Na szczęście nie musimy się śpieszyć z inwestycją na Euro, dlatego jestem przekonany, że u nas nie będzie niedoróbek, jak to miało miejsce na innych obiektach. Uważam, że nasz projekt jest jednym z ciekawszych i lepszych w zakresie infrastruktury stadionowej – powiedział wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski.

Chwilę po ukazaniu się ogłoszeń były już pierwsze telefony od firm chętnych do wzięcia udziału w przetargach. Zadowolony z takiego biegu wydarzeń był również prezes 14-krotnego mistrza Polski, Łukasz Mazur.

– Bardzo się cieszę, że mam to szczęście być prezesem Górnika w tym historycznym momencie. Jestem szczęśliwy, że miasto Zabrze tak mocno angażuje się w projekt budowy nowego stadionu i za to chcialbym wszystkim bardzo podziękować. Czekałem na ten moment tak samo, jak wszyscy kibice Górnika.

Termin i godzina składania ofert do przetargu na wykonawcę generalnego inwestycji mija 28 kwietnia 2011 o godzinie 10.00. Drugi przetarg (na wyłonienie inżyniera kontraktu) zakończy się 21 kwietnia.

Czytaj też: Stadion Wisły Kraków szuka sponsora

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.