PARTNER PORTALU
  • BGK

Stało się. Będzie więcej czasu na zebranie milionów dla nauczycieli

  • agencje/RAF    20 listopada 2009 - 16:01
Stało się. Będzie więcej czasu na zebranie milionów dla nauczycieli

Samorządy będą miały więcej czasu na wypłacenie nauczycielom dodatków uzupełniających.
Stało się. Tak jak zapowiadaliśmy na początku miesiąca (tutaj) sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy Karta Nauczyciela dotyczącej m.in. terminu wypłat przez samorządy jednorazowych dodatków uzupełniających dla nauczycieli. Zgodnie ze zmianami samorządy będą miały więcej czasu na wyliczenie średnich wynagrodzeń nauczycieli i wypłacenie im dodatków uzupełniających.

Zgodnie z nowelizacją, wszystkie samorządy będą musiały do 20 stycznia każdego roku przeprowadzić analizę wydatków na wynagrodzenia nauczycieli, a następnie w terminie do 31 stycznia wypłacić różnicę między "wydatkami poniesionymi na wynagrodzenia nauczycieli w danym roku szkolnym" a "iloczynem średniej liczby etatów nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego oraz średnich wynagrodzeń nauczycieli ustalonych w danym roku" - podała PAP.

Agencja donosi, że nowelizacja zobowiązuje również samorządy, aby do 17 lutego każdego roku składały, m.in. w Regionalnych Izb Obrachunkowych, sprawozdanie z osiągania średnich wynagrodzeń określonych w Karcie Nauczyciela. Ustawa doprecyzowuje także, aby samorządy przeprowadzały analizę średnich wynagrodzeń w każdym przypadku bez względu na osiąganą średnią i przesyłały ją do Regionalnych Izb Obrachunkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.