PARTNER PORTALU
  • BGK

Starosta policki wyciąga rękę do gminnych radnych

  • Przeclaw24.pl    30 grudnia 2014 - 19:12
Starosta policki wyciąga rękę do gminnych radnych

fot.przeclaw24.pl

Przed sylwestrem radni gminy Kołbaskowo uchwalili budżet na 2015 rok podczas III sesji.
Jednak najważniejszym punktem obrad było wystąpienie nowego starosty polickiego - Andrzeja Bednarka oraz przewodniczącego rady powiatu - Cezarego Arciszewskiego.
- Chcemy nawiązać współpracę - mówi Cezary Arciszewski. Mówię to w imieniu całego zarządu powiatu. Chcemy współpracować z radnymi, spotykać się, rozmawiać. Jest naszym wielkim zobowiązaniem w stosunku do wyborców, którzy oddali na nas swoje głosy. Problemy z którymi musimy się zmierzyć są poważane - dodał.

Starosta Andrzej Bednarek złożył na ręce przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Szczuplaka list gratulacyjny dla nowo wybranej Rady.

W dalszej części obrad przyjęto budżet na 2015 oraz uchwały okołobudżetowe. Wydatki to 56 mln zł, dochody 52 mln zł, deficyt w kwocie 4,1 mln zł zostanie sfinansowany z nadwyżki z lat ubiegłych.

W 2015 gmina rozpocznie i będzie kontynuować 50 inwestycji. Najkosztowniejsze z nich to m.in :
- budowa kanalizacji w Kamieńcu - 0,7 mln zł
- budowa wodociągu w Warzymicach - 0,5 mln zł
- rozbudowa ujęcia wody w Bobolinie - 1,2 mln zł
- budowa kanalizacji sanitarnej Kurów -Przecław - 0,5 mln zł
- przebudowa drogi gminnej wraz z kanalizacją w Siadle Dolnym - 2,2 mln zł
- remont drogi gminnej w Przecławiu - 0,4 mln zł
- modernizacja drogi Kurów - Przecław - 0,8 mln zł
- remont boiska w SP Przecław - 2,6 mln zł

Mieszkańców Przecławia i Warzymic doczekają się kilku mniejszych inwestycji tj : budowa parkingu przy gminnym placu zabaw w Przecławiu (60 tys zł), budowa przystanków szczecińskiego roweru miejskiego (50 tys zł), utwardzenie dróg powiatowych w Warzymicach (21 tys zł), budowa drogi gminnej na terenach szklarni (150 tys zł), budowa dróg gminnych w Warzymicach obejmująca ul. Turkusową, Wrzosową, Oliwkową i Złotą (82 tys zł). Wykonana zostanie także za 150 tys zł dokumentacja kosztorysowo-projektowa Gminnego Ośrodka Kultury w Przecławiu.

W budżecie pojawiły się także ograniczenia wydatków. Decyzją radnych zaniechano dalszej rozbudowy monitoringów na terenie szkół uznając te zadania jako nie priorytetowe. Ograniczono zakupy kolejnych elementów siłowni pod chmurką oraz budowy boisk uznając, że ich obecny stan i ilość jest wystarczająca.

- Budżet nie jest budżetem marzeń tylko kompromisu wynikającej z sytuacji gospodarczej kraju oraz kondycji gminy - mówi przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Szczuplak. Na razie nie mamy żadnych sygnałów o wdrażaniu programów, gdzie można uzyskać środki unijne z programów na lata 2014-2020 dlatego przyjęliśmy budżet realnie odpowiadającym bieżącej sytuacji - dodał na zakończenie obrad Z. Szczuplak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.