PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczne dzielnice walczą o pieniądze

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita Życie Warszawy    14 lutego 2012 - 06:40
Stołeczne dzielnice walczą o pieniądze

Burmistrzowie bogatszych dzielnic stolicy skarżą się, że ratusz oddaje ich pieniądze nieporadnym.
Część dzielnic stolicy (zabierz głos, oceń prezydenta) nie osiągnęła w ubiegłym roku takich wpływów, jakie zaplanowały. Najgorzej wypadły: Praga-Północ – zabrakło ponad 22,3 mln zł, Mokotów (13,5 mln zł) i Żoliborz (9,6 mln zł). Ratusz postanowił przyznać im dodatkowe pieniądze z puli tych, które zarobiły więcej, niż planowały. Część burmistrzów twierdzi, że to niesprawiedliwe – informuje „Życie Warszawy”.

Przykładowo Targówek zaoszczędził na wydatkach bieżących 3,1 mln zł, a zarobił o 6,7 mln zł więcej, niż zapisano w budżecie. Na przyszły rok władze dzielnicy dostaną tylko 2,75 mln zł.

Dzieje się tak dlatego, że każda dzielnica dostała na 2012 r. tyle pieniędzy, ile oszczędziła na wydatkach bieżących w 2011 r. Kwoty te zostały pomniejszone o 11,65 proc., bo o tyle mniejsze, niż planowano, były dochody wypracowane w 2011 r. przez wszystkie dzielnice razem wzięte.

Burmistrzom, którzy zdobyli wyższe dochody, nie podoba się taki podział. Twierdzą, że muszą płacić janosikowe na rzecz nieporadnych dzielnic, a w czasach kryzysu przydałby się im każdy grosz – podaje „Życie Warszawy”.

Czytaj też: Stołeczne premie na celowniku Ruchu Palikota 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Patriota, 2012-02-14 13:24:50

    fajnie mówić o poradnych nieporadnych kiedy samemu zagarnęło się same "złoto" ...nie rozumiem takich i nie rozumiem dzielenia miasta na dzielnice bo musi być strefa przemysłowa, handlowa, i bankierów ,oczyszczalni miasta itp i każda wzajemnie sobie jest potrzebna ...kto nie chce współprac...ować powinien jak najszybciej odejść ( nikt nikomu laski nie robi!!!)  rozwiń