PARTNER PORTALU
 • BGK

Stołeczne wodociągi do prywatyzacji przez Euro?

 • Przegląd prasy/ Gazeta Polska Codziennie    23 lipca 2012 - 07:05
Stołeczne wodociągi do prywatyzacji przez Euro?

Rządząca Warszawą Platforma Obywatelska zamierza sprywatyzować Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Sprzeda akcje spółki na giełdzie.
Z nieoficjalnych informacji na jakie powołuje się "Gazeta Polska Codziennie" wynika, że wiceprezydent Warszawy i zarazem szef rady nadzorczej stołecznej spółki wodociągowej Jarosław Kochaniak miał rozmawiać z firmą doradczą PricewaterhouseCoopers na temat przygotowania do wejścia na giełdę z akcjami wodociągów.

Dziennik twierdzi, że jeśli to nastąpi czeka nas znacząca podwyżka cen wody, jak to stało się np. w Gdańsku, gdzie wprawdzie miasto nie sprzedało infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, ale zarządzanie nią oddało jednej ze światowych firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Ceny wody w Gdańsku należą teraz do najwyższych w kraju.

- Kto ma banki i wodę, ten ma władzę, komentuje Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK. Jego zdaniem próby sprzedaży wodociągów są pierwszym efektem kosztów, jakie poniosła Warszawa w związku z budową jednego z najdroższych stadionów piłkarskich na świecie oraz organizacją Euro 2012.

Czytaj też: PPP, BOT oraz prywatyzacja to rozwiązania dla polskich wodociągów 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Becia, 2012-07-23 22:29:14

  nexi, pleciesz głupoty i to sam przeciwko sobie - jakaś destrukcyjna postawa, niegodna Polaka
 • SWAT, 2012-07-23 21:05:48

  TU NIE MA JUŻ NIC ! NICZEGO NIE MA ! A GDZIE INDZIEJ JEST ?
 • Danziger, 2012-07-23 16:30:40

  Gdyby panowie redaktorzy Gazety Polskiej zadali sobie nieco wysilku i zajrzeli na strone cena-wody.pl to by się zdziwili. Cena wody w Gdańsku jest bliska średniej krajowej a cena w Warszawie już teraz jest wyższa od gdańskiej. Woda w Gdańsku drożała dopiero przez ostatnie pięć lat ze względu na prow...adzone inwestycje a spółka z firma Saur istnieje już 20 lat! To zwykły ekonomiczny elementarz. I dodam to co można sobie wygooglać: najlepsza woda w wodociągach jest w Gdańsku i Zakopanem. Może jednak prywatne zarzadzanie nie jest takie złe.  rozwiń