PARTNER PORTALU
 • BGK

"Stop partiom w samorządach". Jakie szczegóły projektu ustawy?

 • KDS    23 maja 2017 - 10:11
"Stop partiom w samorządach". Jakie szczegóły projektu ustawy?
Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry jest jednym z współzałożycieli Ruchu Samorządowego Bezpartyjni (fot. facebook/januszkubicki)

We wtorek (23 maja) poznamy szczegóły obywatelskiego projektu ustawy "Stop partiom w samorządach". - Projekt będzie prawdziwym "przewrotem kopernikańskim" w polskim życiu publicznym - przekonują członkowie Ruchu Samorządowego "Bezpartyjni", autorzy projektu.
Jak przekonują "Bezpartyjni", którzy już teraz zrzeszają ponad 150 samorządów z całego kraju, projekt ustawy jest odpowiedzią na chęć prowadzenia szeroko rozumianego dialogu dotyczącego społeczeństwa, jaki pojawił się w ostatnim czasie wśród wszystkich ugrupowań parlamentarnych.

- Uważamy, że jeśli mamy zmieniać samorząd, to róbmy to w kierunku, który przyniesie wymierne efekty dla mieszkańców. Z pewnością takim właśnie kierunkiem jest ograniczenie możliwości startu komitetom partyjnym na poziomie miast i gmin oraz w wyborach na prezydentów, burmistrzów i wójtów, co jest istotą naszego pomysłu - podkreślają autorzy projektu. Jego treść nazywają "prawdziwym przewrotem kopernikańskim" w polskim życiu publicznym, który ukierunkowany jest na interes mieszkańców". 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruch Samorządowy "Bezpartyjni" teraz także w Wielkopolsce

Konferencja, podczas której poznamy szczegóły projektu ustawy odbędzie się we wtorek (23 maja) o godz. 12.30 w Centrum Konferencyjnym Wilcza w Warszawie.

Wezmą w niej udział m.in. liderzy "Bezpartyjnych". Prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie z całej Polski oraz radni sejmików, m.in. ze Szczecina, Zielonej Góry, Lubina, Tarnowa Podgórnego, Augustowa, Wąbrzeźna, Kalisza, który mają opowiedzieć nie tylko o założeniach ustawy, ale też o rozwoju nowej siły na polskiej scenie politycznej. Jak zapewniają w najbliższych wyborach samorządowych odegra ważną rolę.

- Myślę, że czas na zmianę polskiej sceny. Chcemy normalności, żeby nie bać się tego, czy jesteśmy w Europie czy nie. Bo teraz budzimy się rano, trochę z niepokojem obawiając się tego, co się w dniu dzisiejszym wydarzy - tak w wywiadzie udzielonym Portalowi Samorządowemu mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, jeden z współzałożycieli "Bezpartyjnych". 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Jacek, 2017-05-23 18:04:12

  Czy jest gdzieś dostępny projekt ustawy o którym mowa w artykule? To z niego będą wynikać prawdziwe intencje jej autorów.
 • szary obywatel, 2017-05-23 14:58:47

  Samorządowcy czytaj organy wykonawcze tworzą prawo dla samorządów, sędziowie tworzą prawo o sądach powszechnych i wykonywaniu zawodu sędziego, artyści tworzą prawo o prawach autorskich i aborcji, lekarze tworzą prawo o instytucja i usługach zdrowotnych, itp.- a co na to SZARA MASA OBYWATELI? Czy to... zgodne z Konstytucją RP tworzenie kast?  rozwiń
 • mw, 2017-05-23 14:11:20

  Czyli co - w samorządach "partie krajowe" zastąpić mają "partie lokalne"? - gdzie Wójtowie i Burmistrzowie będą trwać wiecznie?. Jedynym lekarstwem jest tylko dwukadencyjność.